EN|RU|UK
 Політика України
  3963  19
Матеріали за темою:

 За результатами кваліфоцінювання 189 суддів підлягають звільненню, - ВККСУ

Станом на 26 червня 2018 року кваліфікаційне оцінювання завершено щодо 994 суддів. 189 із них підлягають звільненню або вже звільнені.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує працювати над кадровими проектами, розпочатими в рамках судової реформи. На сьогодні основним завданням Комісії залишається кваліфікаційна оцінка суддів на відповідність займаній посаді, яка відбувається публічно. Оскільки кваліфікаційна оцінки суддів має свої як кількісні, так і часові рамки, ми періодично повідомляємо про проміжні результати оцінки", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби ВККСУ.

Станом на 26 червня 2018 року щодо 994 суддів завершено кваліфікаційне оцінювання. З них 805 суддів визнано такими, що відповідають займаній посаді, 189 суддів будуть звільнені.

Зокрема, 87 суддів звільнено за власним бажанням під час процедури оцінювання, а 102 - не підтвердили відповідності займаній посаді (74 судді не склали іспитів, 28 суддів не пройшли співбесід).

Ще щодо 144 суддів оголошено перерву або відкладено розгляд питання. Одна з найпоширеніших причин – наявні висновки ГРД, які не відповідають встановленим вимогам до їх надання та методології кваліфікаційного оцінювання суддів.  

"За результатами останніх декількох місяців кваліфікаційного оцінювання 189 суддів вже звільнені або підлягають звільненню. Це значна кількість. А я нагадую, що 30% судового корпусу звільнилось ще перед оцінюванням", − повідомив заступник Голови ВККСУ Станіслав Щотка.

"Однак ми знову наголошуємо, що такі статистичні дані не можуть об’єктивно сказати − добре це чи погано. Повинно обговорюватися не те, багато чи мало, а як це вплине на зміни в судовій системі. Комісія професійно та ефективно виконує свою роботу та висвітлює проміжні результати", − зазначив він.

Нагадаємо, що кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено в рамках судової реформи для всіх суддів України. Для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже 7 місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 242 судді – "п’ятирічки", у яких закінчились повноваження, уже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дозволить відновити або розвантажити роботу судів. Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналіз досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів. Вони розпочнуть складати іспити 2 липня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073860
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору