EN|RU|UK
 Економіка
  14632  62

 Через відсутність імпорту сировини за ланцюжковою реакцією зупиниться вся українська металургія, - директор "Азовсталі" Цкітішвілі

Обмеження ввезення в Україну сірчаної кислоти вдарить по всій економіці країни, оскільки брак цього виду сировини здатен зупинити вітчизняну металургію, яка є однією з основних галузей України.

Про це повідомив директор металургійного комбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі в матеріалі "Обозревателя":"Чи злетить долар і впаде виробництво: чим українцям загрожують квоти на сірчану кислоту", повідомляє 24tv.ua.

"Якщо через брак сірчаної кислоти зупиняться коксохіміки - за ланцюжковою реакцією зупиниться вся вітчизняна металургія. Таким чином, те, що не вдалося поки "Укрзалізниці", намагається завершити держава в особі МЕРТ. Тільки незрозуміло, в чиїх інтересах вона діє в цій ситуації? Цілком очевидно, що не в інтересах країни, економіка якої сильно залежить від принесеної металургами валютної виручки", - заявив Цкітішвілі.

Як повідомляється в матеріалі, розслідування Міжвідомчої комісії, яка може ввести квоти на імпорт сірчаної кислоти в Україні, ініціювали два українських підприємства "Східний ГЗК" і "Сумихімпром".

"Що цікаво, сірчана кислота - лише побічний продукт їхнього виробництва. І в кращому випадку вони можуть постачати 30 тисяч тонн сірчаної кислоти на рік, тоді як внутрішнього ринку необхідно до 240 тисяч тонн. Залишається неясним, про який захист вітчизняного виробника може йтися, коли всі вироблені в країні обсяги сірчаної кислоти і так безперешкодно реалізуються внутрішнім споживачам", - йдеться в матеріалі.

Брак української кислоти вже очевидний промисловцям, сировина надходить на підприємства з перебоями. Крім банального браку обсягу, існує брак цистерн для перевезення. При цьому, будь-яка затримка загрожує промисловим підприємствам зупинкою.

"Останнім часом маріупольські металурги зіткнулися з великими труднощами: "Укрзалізниця" не може забезпечити доставку необхідних обсягів сировини і своєчасно вивезти всю готову продукцію. Тепер до цієї проблеми може додатися нова: комісія МЕРТ всерйоз розглядає варіант введення обмежень на імпорт сірчаної кислоти. При тому вітчизняні виробники, що залишилися на ринку і для яких, як всі знають, цей продукт є побічним - не можуть забезпечити коксохіміків навіть чвертю необхідних їм обсягів", - заявив генеральний директор металургійного комбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073728
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору