EN|RU|UK
 Політика України
  30630  171

 Антикорупційні організації просять Верховний Суд скасувати призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Українське представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International, "Центр протидії корупції" та ГО "Автомайдан" подали позов до Президента України. Вони просять Верховний Суд скасувати Указ Президента про призначення Павла Жебрівського членом комісії з оцінки роботи Національного антикорупційного бюро.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті Transparency International.

"Призначення Павла Жебрівського суперечить закону "Про Національне антикорупційне бюро". Про це йдеться в тексті позову, який 27 червня спрямували до Касаційного адміністративного суду Верховного Суду. У ньому наводиться аргументація того, чому член комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ, призначений Президентом, не відповідає критеріям, визначеним у вимогах до претендента на цю посаду", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що призначення Жебрівського суперечить закону про НАБУ, оскільки його кандидатура не відповідає критеріям, визначеним у вимогах до кандидатів на посаду. Зокрема, у нього немає значного досвіду роботи в органах досудового слідства, прокуратури, судах за кордоном або в міжнародних організаціях.

В організації наголошують, що членство в українській парламентській делегації в ОБСЄ не може вважатися необхідним досвідом для роботи аудитором НАБУ, оскільки ОБСЄ не має постійних органів досудового розслідування, прокуратури або судів.

Крім того, нетривала робота в прокуратурі не може бути розцінена як "значний досвід".

"Ми наполягаємо на тому, щоб вимоги закону були дотримані і всі члени комісії відповідали прописаним критеріям", - зазначив виконавчий директор українського представництва Transparency International Ярослав Юрчишин.

Антикорупційні організації ЦПК, Transparency International Україна та Автомайдан переконані, що робота Жебрівського в комісії з аудиту НАБУ несе загрозу незалежній та ефективній роботі бюро, бо на основі її висновків парламент може ухвалити рішення про звільнення Директора НАБУ.

"Незаконне призначення на посаду аудитора НАБУ Жебрівського ставить під сумнів весь результат аудиту. Повноваження такого аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим - і весь висновок аудиту", - зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Раніше директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що призначення Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ не відповідає критеріям положень закону про бюро. У Transparency International назвали призначення "недалекоглядним" і "таким, що підриває довіру" до аудиту.

Згідно із законом, перевіряти НАБУ мають три аудитори, які призначаються від президента, Кабміну та Верховної Ради. Кабмін призначив свого аудитора ще рік тому: ним став юрист Михайло Буроменський, професор Інституту міжнародних відносин університету ім. Шевченка. Рада 7 червня призначила своїм аудитором доктора юридичних наук, колишнього топ-дипломата Володимира Василенка.

Президент Петро Порошенко 19 червня увів Жебрівського до складу комісії з аудиту НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073694
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору