EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  13888  65

 На сьогодні в Україні налічується 346 тисяч ін'єкційних наркоманів, - МОЗ

За оціночними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а з урахуванням поширення нових форм наркотичних речовин кількість осіб, що залежні від наркотиків, значно більша.

Про це на брифінгу, присвяченому акції з протидії розповсюдженню наркотиків, сказала начальник сектору замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ірина Іванчук, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"На сьогодні, за оціночним даними, в Україні налічується 346 тисяч осіб, які вживають наркотичні речовини ін'єкційно - це опіоїди або стимулятори. Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них уже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", - сказала Іванчук

Вона зазначила, що вживання наркотиків безпосередньо пов'язане з поширенням таких хвороб, як ВІЛ/СНІД, гепатити В і С, інфекцій, що передаються статевим шляхом. За словами експерта, зв'язок у цьому випадку зумовлений використанням нестерильних інструментів під час ін'єкціного вживання, а також небезпечними сексуальними практиками, які поширені в наркозалежної молоді, зокрема вживання наркотиків під час сексу.

На її переконання, зараз важливо попереджувати також і негативні наслідки вживання наркотиків, тому необхідно забезпечити доступ до програм профілактики, доступ молоді до презервативів, діагностику ВІЛ та лікування, яке довело свою ефективність.

Як зазначила на брифінгу психолог Київської міської наркологічної клінічної лікарні "Соціотерапія" Оксана Придатко, вживання наркотиків має і соціально-психологічні наслідки.

"Суттєво порушуються функції, які потрібні для навчання молодої людини. Виникають ситуації, коли батьки забирають дітей з навчальних закладів чи переводять їх до простіших, щоб дитина могла завершити освіту. Коли дитина починає вживати такі наркотичні засобі, як амфетаміни, марихуану чи солі, дитині важко вчитися", - сказала Придатко.

Психолог наголосила, що батьки мусять знати про ознаки вживання наркотиків, і це не тільки якісь клінічні прояви, як розширені зіниці чи зміни в шкірному покрові. За її словами, батьки мають звернути увагу і на те, з ким їхня дитина спілкується, скільки часу перебуває поза домом, чи не зникають з дому цінні речі і гроші тощо.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073669
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору