EN|RU|UK
 Суспільство
  16457  126
Матеріали за темою:

 Відбулася архієрейська нарада УПЦ (МП): "спроби змінити статус церкви тільки поглиблять розкол"

Відбулася архієрейська нарада Української православної церкви, за підсумками якої було зроблено важливу заяву.

"Константинопольський Патріархат спростував інформацію про те, що канонічний механізм подолання розколу в українському православ'ї вже нібито остаточно узгоджений, а текст Томосу про автокефалію Української церкви складено. Не знайшло підтвердження і те, що одностороннє надання Українській церкві автокефалії має відбутися найближчим часом або в якісь певні терміни", про це на зборах Священного Синоду та архієреїв Української православної церкви заявив Блаженніший Митрополит Онуфрій, коментуючи попередню зустріч із Вселенським Патріархом у Стамбулі.

Як зазначається в інформаційному повідомленні на офіційному сайті УПЦ, заслухавши повідомлення, Преосвященні УПЦ мали судження про перспективи українського православ'я в сучасних історичних обставинах. "Зокрема, було висловлено занепокоєння щодо можливості створення в Україні паралельних церковних юрисдикцій, про що з'явилася інформація в пресі. Архієреї зазначили, що такий розвиток подій не подолає, а поглибить церковний розкол. У разі ж перетворення Української православної церкви на структуру Константинопольського патріархату, наша Церква втратить значну частину прав, якими вона наділена впродовж останніх десятиліть".

У зв'язку з цим, єпископи Української православної церкви - учасники архієрейської наради 25 червня 2018 року в Києво-Печерській лаврі одноголосно ухвалили спільну заяву про таке.

"Наявний канонічний статус цілком достатній для того, щоб Українська православна церква плідно здійснювала свою місію серед народу України. Спроби змінити цей статус приведуть тільки до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. Окрім цього, ці спроби не вилікують, а тільки поглиблять розкол як в українському православ'ї, так і в українському суспільстві в цілому".

Заяву підписали Предстоятель Української православної церкви митрополит Онуфрій, а також архієреї, які були присутні на зборах, ті ж, хто з об'єктивних причин не зміг там бути -висказали схвалення усно і зобов'язалися підписати її при першому ж зручному випадку найближчим часом. Повний список підписантів ДИВІТЬСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073635
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору