EN|RU|UK
 Суспільство
  6543  26
Матеріали за темою:

 Рада суддів незаконно присвоює владні повноваження і підробляє документи про ліквідацію ВСУ, - Гуменюк

У ВСУ вважають, що ліквідація суду відбувається незаконно і вимагають від Генеральної прокуратури відкриття кримінального провадження.

Про це йдеться у відкритому зверненні, підписаному виконувачем обов'язків голови ВСУ (попереднього складу) Василем Гуменюком і оприлюдненому на сайті суду, передає Цензор.НЕТ.

Згідно з документом, Рада суддів незаконно присвоює владні повноваження і підробляє документи, проводячи ліквідацію Верховного суду України як юридичної особи.

Зазначається, що на конституційному рівні питання припинення діяльності Верховного суду України не вирішено, "оскільки при внесенні змін і доповнень до Конституції України йшлося тільки про зміну назви найвищого судового органу".

Окрім цього, наказ про створення ліквідаційної комісії - підробка, усі дії комісії є незаконними.

"Вирішення цих питань способом, не передбаченим Конституцією України та неуповноваженими особами, свідчить про дії, спрямовані на повалення конституційного ладу в Україні в частині ліквідації Верховного Суду України як найвищого судового органу в системі судоустрою України, відповідно до статті 125 Конституції України, і може призвести до настання важких наслідків, передбачених статтями 364, 365 КК України", - йдеться в документі.

ВСУ просить генерального прокурора Юрія Луценка відкрити кримінальне провадження за цим фактом і доручити розслідування уповноваженому органу.

Зазначимо, що 21 червня ВККС рекомендувала переведення до інших судів 12 суддів зі складу "старого" Верховного суду України в апеляційні суди Києва та Київської області.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073627
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору