EN|RU|UK
 Політика України
  25054  125

 Ми написали заяви до сільрад, їх розглянули і виділили землю, - Холодницький про ділянки землі

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький прокоментував інформацію, яка з'явилася про його земельні ділянки.

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Нижче публікуються відповіді керівника САП на обвинувачення ЦПК у безкоштовному отриманні землі під Києвом:

- На погляд сторонньої людини в матеріалах, оприлюднених ЦПК, простежується корупційний ланцюжок: тут і ви, і ваша мама, і ваша сестра. Земельні ділянки в Києво-Святошинському районі, де ви працювали прокурором. Спробуйте розірвати цей ланцюжок.

- Звичайна ситуація: заяви писалися в 2007-13 роках. Такі заяви тоді писалися чи не в усі сільські ради - з надією на те, що десь можна буде отримати земельну ділянку. Згідно із законом, кожен громадянин має право отримати земельну ділянку для будівництва або садівництва.10-12 соток. і нічого поганого в тому, що я і члени моєї сім'ї скористалися цим правом і писали протягом 5-7 років такі заяви в різні сільради, немає. І практично скрізь нам відмовили, тільки в 2012 році, після 4 років наполегливих звернень, деякі з цих заяв було розглянуто. Ось і все: були написані звернення, вони були розглянуті на сесіях сільрад - а далі відбулася звичайна процедура їх оформлення. І це не десятки-сотні гектарів, сумарна кількість цих ділянок становить - як уже порахували - "аж" 48 соток. Це все разом! І голослівними виглядають твердження про те, що ці ділянки розташовані в "найкозирніших" місцях Київської області.

- Це не так? Детальніше, будь ласка.

- Подивіться по карті, де розташована Колонщина, Михайлівська Рубежівка, Білогородка. Це явно не Козин, це не Лісники і ніяк не Конча-Заспа. І розпитайте, скільки на ринку коштує сотка землі на цій території.

- Ми попитати, але скільки, на вашу думку?

- Ну, наприклад, за мою ділянку (12 соток) в Білогородці мені пропонували "аж" 5 тисяч доларів. Ось така "козирна земля", як пише цей Центр пліток.

- Але, погодьтеся, що, людина 20 років живе в Італії і звертається з таким проханням - виглядає дивно. Особливо якщо врахувати, що ви при цьому працювали прокурором району ...

- Я не був прокурором району, я жодного дня не працював прокурором Києво-Святошинського району. Я був одним із 42 помічників прокурора району. І жодного дня в прокуратурі цього району я не займав керівної посади. Жодного дня! Це ще одна брехня, яку поширює цей центр.

Так, так вийшло, що моя сестра - як і ще 7 мільйонів громадян України - виїхала в той час на заробітки. І був час, коли вона приїжджала в Україну і жила тут місяць-два. Зокрема, і в мене вдома. І точно так само в неї були періоди в житті, коли в неї не було сім'ї і коханого чоловіка, і вона думала над тим, щоб повернутися в Україну. У Львові жити вона не хотіла. Хотіла жити в Києві, тому і писала заяви. І зароблені в Італії гроші вклала в Україні в нерухомість - у придбання квартири. І те, що пишуть, що вона купила 2 квартири, - неправда. Насправді куплено було одну квартиру на 125 квадратних метрів на стадії фундаменту. Тому що забудовнику потрібні були "живі гроші". І за повної оплати всієї вартості квартири на стадії фундаменту ціна була нижча, ніж готового житла. І потім, коли будівництво було завершено, квартиру було продано вже готовою. І за тією ж схемою гроші було вкладено в будівництво (з фундаменту) іншого жилого комплексу того ж забудовника - але з уже більшою площею квартири, що купується. Тому що тоді - в 12-13 роках- сестра серйозно міркувала над тим, щоб повернутися в Україну назавжди. Але потім сімейні обставини в 2015 році склалися по-іншому. І та квартира - якщо це когось цікавить - 5-й рік стоїть без ремонту.

- Чому?

- Тому що зараз, якщо чесно, не до неї. Ні мені, ні їй. Вона думає продати цю квартиру і вивести ці гроші з України. Хоча я стримую її в цьому.

- Просто люди дивляться на цю інформацію і прикидають: 12 об'єктів нерухомості, кілька земельних ділянок на Київщині ... Пересічний читач розмірковує: так я і на 1-2 ділянки не можу нашкребти грошей - а тут воно ось як ...

- Ну, так, ось так. Тому що я ж не з неба впав. Я що, повинен бути голий-босий? Як у фільмі "Термінатор", коли герой Шварценеггера з'являвся голий у кафе? В одного взяв куртку, у другого мотоцикл - і поїхав, так? У мене була сім'я, у мене, на жаль, вже немає батьків, які все своє життя працювали. І від батька і бабусі залишилася одна квартира у Львові - вона її отримала в 1970-х на хімзаводі, коли там працювала. Від мами залишилася друга квартира, яку вона отримала, працюючи на автобусному заводі у 80-х. Ось це дві ті квартири у Львові, про які зараз пише шалений ЦПК.

- А чому, на вашу думку, вони про вас пишуть?

- Ну, тому що в них завдання таке, грант... чи що, на те, щоб мене збити. По-іншому я не можу сказати.

- Грант, вибачте, від кого?

- Не знаю. Нехай вони розповідають. Тому що коли вже написали все, що можуть і не можуть "накопати" на антикорупційного прокурора, і не можуть нічого знайти, - піднімаймо події 2012 року, розповідаймо, що там щось незаконне й злочинне. А що там злочинного?! Чи я повинен жити на вулиці ?! Якщо я в цьому районі живу і працюю, то де я і мої рідні повинні мати ці ділянки? В Обухівському районі, де Конча-Заспа? Це ж не те, що я живу у Вишневому, а ділянку отримую в Царському селі ...

Більш детальне інтенрв'ю з Назаром Холодницька незабаром буде опубліковано на Цензор.НЕТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073608
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору