EN|RU|UK
 Політика України
  23594  74

 Прокурор САП Грищук відкрив справу проти детектива НАБУ Полькіна за фальсифікацію у справі Полякова

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук відкрив справу проти детектива Національного антикорупційного бюро України за фальсифікацію у справі народного депутата Максима Полякова.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Зазначимо, нардеп Поляков звернувся до першого заступника Комітету з питань регламенту та організації діяльності Верховної Ради Павла Пинзеника із заявою, в якій повідомляє про "кричущі результати досудового розслідування в кримінальному провадженні", в рамках якого 11 липня 2017 року Верховна Рада дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності.

"Вважаючи недоречним у цьому зверненні аналізувати всі відомості, що містяться в понад ста томах матеріалів досудового розслідування, наведу лише кілька красномовних фактів, які доводять необґрунтованість висунутого мені обвинувачення і вказують на випадки відвертої фальсифікації матеріалів з боку співробітників НАБУ", - йдеться в заяві.

За його словами, за весь час тривалого досудового розслідування і здійснення комплексу оперативно-розшукових та негласних слідчих дій слідство не отримало жодних доказів про те, що він отримував або вимагав (просив) грошові кошти від агента НАБУ Сивоконь К.С.

"В результаті неодноразових обшуків в моєму будинку і за місцем проживання близьких мені осіб не було вилучено жодної "міченої" купюри, а записи (стенограми) моїх нетривалих і спровокованих агентом розмов спростовують будь-яку мою матеріальну зацікавленість у цих зустрічах", - наголошує Поляков.

Він зазначає, що зазначене підтверджується висновками судово-психологічної та судово-лінгвістичної експертиз, проведених Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз та Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.

За словами Полякова, експерти, дослідивши записи всіх його зустрічей з агентом НАБУ, дійшли висновків про те, що його висловлювання на адресу Сивоконь К.С. не були спрямовані на отримання грошей чи іншого еквіваленту оплати, вони не містять визнання факту отримання (безпосередньо або через третіх осіб) від Сивоконь К.С. грошових коштів. При цьому, експертами було встановлено, що висловлювання агента НАБУ мали спонукальний характер з метою переконати Полякова в отриманні грошових коштів за внесення чи реєстрацію законопроектів.

"Такі висловлювання Сивоконь К.С. експертами були визначені як психологічне маніпулювання, яке демонструє безпорадність Сивоконь К.С., її марнотратство. Спроможність платити (легкість надання грошей) та бажання діяти незаконним шляхом", - пише в заяві Поляков.

Він упевнений, що всіх членів Комітету та Генерального прокурора навмисне ввели в оману.

Поляков також наводить приклад, коли детективи НАБУ фальсифікували матеріали провадження, що, за словами нардепа, доводить проведена судово-криміналістична експертиза.

"Інакше кажучи, детектив НАБУ Полькін К.К. навмисне сфабрикував зміст стенограми, яка зараз міститься в матеріалах досудового розслідування як доказ скоєння інкримінованого мені злочину. Більше того, зазначений сфабрикований протокол за результатами проведення оперативно-розшукових заходів - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж від 15.12.2016 був долучений до обґрунтування внесеного Генеральним прокурором подання про надання дозволу на притягнення мене до кримінальної відповідальності, затримання та арешт", - зазначає Поляков.

Нардеп просить провести засідання Комітету за участю Генерального прокурора України, на якому розглянути зазначені ним у заяві обставини фальсифікації матеріалів кримінального провадження.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ затримало охоронця нардепа Розенблата із сумкою, де було $ 200 тисяч. Депутат назвав це "провокацією". На прес-конференції голова НАБУ Ситник заявив: "Подання на зняття недоторканності з Розенблата і Полякова готове". Також він зазначив, що НАБУ і САП оголосили про підозру 3 депутатам, 2 охоронцям нардепів і 1 помічникові в одержанні $ 300 тис. хабара

11 липня Верховна Рада надала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Максима Полякова та Борислава Розенблата, які є фігурантами справи щодо отримання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні.

Як відомо, 18 липня суд призначив Розенблату заставу в 7 млн грн, а також зобов'язав носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, без дозволу не виїжджати з Києва та Житомира, не змінювати місця проживання без повідомлення правоохоронних органів, бути на виклики правоохоронних органів, утриматися від спілкування з іншими фігурантами справи.

Нардепа Максима Полякова підозрюють в отриманні за посередництва помічниці 7500 $ хабара за внесення змін до законодавства в інтересах бурштинового бізнесу. За рішенням суду Поляков вніс 304 тис. грн застави, а також зобов'язаний здати закордонний паспорт і носити електронний браслет. Як відомо, Поляков не здав паспорт і відмовився носити браслет, в зв'язку з чим прокуратура порушує клопотання про стягнення застави в дохід держави.

Крім того, підозрюваною у справі є помічниця депутата Тетяна Любонько. Вона вийшла з СІЗО під заставу в 160 тис. грн.

За інформацією НАБУ, загальна сума хабарів за зміни законів в інтересах бурштинового бізнесу становила 311 тис. доларів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073524
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору