EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  18427  125
Матеріали за темою:

 ЄС сподівається запустити до літніх канікул тристоронні переговори про долю української ГТС, - віце-президент Єврокомісії Шефчович

Транзит російського газу через Україну є дуже важливим для енергетичної безпеки ЄС та потенційно конкурентоспроможний, проте необхідно якнайшвидше розпочати реальну дискусію, як гарантувати його безпеку на період після 2019 року, коли завершується контракт на транзит газу між "Газпромом" та "Нафтогазом", заявив віце -президент Єврокомісії Марош Шефчович.

"Ми зараз інтенсивно працюємо з українським урядом, з нормандським форматом, тобто з Німеччиною та Францією, щодо запуску (kick-starting) нового процесу тристоронніх переговорів. Ми все ще сподіваємося, що ми матимемо перший їх раунд до літніх канікул", - сказав він у Вашингтоні 25 червня на конференції Atlantic Council щодо енергетичної безпеки в Центральній та Східній Європі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами віце-президента, на цих переговорах за участю України, Росії та ЄС необхідно обговорити обсяги транзиту, які мали б комерційну цінність, тарифи, необхідні інвестиції в українську газотранспортну систему (ГТС), а також інтерес до управління нею з боку провідних європейських компаній з високою репутацією.

"Це все в порядку денному. Я сподіваюся, що ми зможемо знайти вдале рішення на довгостроковий період, яке гарантуватиме, що цей маршрут залишиться важливим у забезпеченні Європи російським газом", - заявив М.Шефчович.

Він повідомив, що має намір обговорити питання тристоронніх переговорів на зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком, яка запланована на 26 червня, а також під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться 9 липня.

Посилаючись на спілкування з українськими колегами, віце-президент Єврокомісії зазначив, що вони розуміють необхідність забезпечити конкурентні переваги української ГТС порівняно з іншими маршрутами, тобто запропонувати хороші тарифи і сервіс, а також грамотне управління і безперебійну роботу.

М.Шефчович додав, що Україна має великі підземні сховища газу (ПСГ) на заході країни, які є дуже важливим стратегічним активом для управління таких великих газових систем.

У зв'язку з цим віце-президент позитивно оцінив перспективи залучення однієї з провідних європейських газових компаній з високою репутацією до управління ГТС України на період після 2019 року.

На його думку, додаткову впевненість цьому проекту могли б дати США і міжнародні фінансові організації, які могли б "увійти в гру" і забезпечити гарантії фінансування необхідної модернізації компресорних станцій і газопроводу.

"Я вірю, що така коаліція може бути побудована", - заявив М.Шефчович.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073498
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору