EN|RU|UK
 Суспільство
  5651  26

 Устаткування велосипедних доріжок і смуг стане обов'язковим під час будівництва та реконструкції доріг, - Парцхаладзе. ІНФОГРАФІКА

Нові Державні будівельні норми (ДБН) передбачають обов'язкове проектування велосипедних доріжок і смуг при новому будівництві та реконструкції доріг.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Мінрегіону, відповідна норма міститься в нових ДБН В.2.3-5: 2018 "Вулиці та дороги населених пунктів".

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, у частині організації велосипедного руху вводить обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів".

"В усіх цивілізованих країнах Європи і світу велосипеди є чудовою альтернативою громадському транспорту або авто. У Нідерландах взагалі хочуть ввести грошову доплату тим працівникам, які добираються на роботу на велосипедах, щоб ще більше популяризувати цей рух та зменшити кількість машин на дорогах. У нас, можливо, теж чимало людей хотіли б так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в нових Державних будівельних нормах щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів", — сказав він.

Згідно з новими ДБН, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Устаткування велосипедних доріжок і смуг стане обовязковим під час будівництва та реконструкції доріг, - Парцхаладзе 01
Устаткування велосипедних доріжок і смуг стане обовязковим під час будівництва та реконструкції доріг, - Парцхаладзе 02

За словами Парцхаладзе, такі зміни дозволять суттєво підвищити безпеку та комфорт, зокрема велосипедистів на дорогах, та сприятимуть активному розвитку велосипедного руху як альтернативи громадському транспорту.

Нагадаємо, що в новому ДБН також міститься норма щодо ширини смуг руху в містах і селах. Так, з метою впровадження європейських стандартів щодо безпеки на дорогах за новою нормою максимально можлива ширина всіх смуг руху становить 3,75 м, але їх можна і потрібно звужувати в залежності від призначення вулиць та інтенсивності машинопотоку — до 2,75-3,5 м. Реалізація цієї норми, зокрема, сприятиме ефективному розвитку велосипедного руху за рахунок облаштування окремих смуг для них.

Оновлені ДБН вже опубліковані і набудуть чинності 1 вересня 2018 року.

Устаткування велосипедних доріжок і смуг стане обовязковим під час будівництва та реконструкції доріг, - Парцхаладзе 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073403
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору