EN|RU|UK
 Економіка
  4960  19

 Обсяг контрабанди в Україну - мінімум 150 млрд гривень, - Острікова

Обсяг контрабанди товарів широко споживання в Україні становить, за найконсервативнішими оцінками, 150 млрд гривень.

Про це заявила Тетяна Острікова, голова підкомітету з питань митної справи та вдосконалення Митного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, повідомляють Українські новини.

За її словами, Інститут соціально-економічної трансформації оцінив обсяг щорічної контрабанди в 75 млрд гривень, зіставивши дані Євростату про експорт та української статистичної служби про ввезення. "Різниця, яка загубилася на кордоні, - це і є контрабанда через кордон з ЄС. А враховуючи, що, наприклад, Китай не розкриває нам інформацію про реальні обсяги товару, які йдуть у контейнерах з КНР у порт Одеса, то початкову цифру треба помножити мінімум, - мінімум! - на два", - сказала вона, наголосивши, що обсяг нелегального і напівлегального ввезення можна визначити тільки приблизними науковими методами.

Вона зазначила, що "рішуче підтримує, що уряд нарешті почав наступ на контрабанду", проте, за її словами, в цьому процесі потрібно покладатися на загальносвітові практики, які неодноразово себе виправдовували: побудова сильної митної адміністрації, запобігання самій можливості реалізації незаконно ввезеного товару на внутрішньому ринку, впровадження ефективного пост-аудит контролю.

Вона нагадала, що в Україні, як і в усіх цивілізованих країнах світу, контрабанда товарів широкого споживання декриміналізована. "Кримінальна відповідальність передбачена за контрабанду зброї, психотропних речовин, наркотиків - товарів, які заборонені до вільного обігу. Тобто це не злочин, а економічне правопорушення і карати треба грошима, що і прописано в нас у митному кодексі", - сказала Острікова.

Нагадаємо, що 20 червня на засіданні Кабміну була презентована програма "Україна без контрабанди", яка діятиме до 1 січня 2019 року. Вона передбачає перекриття 10 основних схем контрабанди (Сірий імпорт палива, машини нібито "порожняки", використання жителів прикордонних сіл, банальне хабарництво на місцях, заниження митної вартості тощо). Раніше міністр МВС Арсен Аваков оцінив ефект від реалізації цієї програми в 4 млрд дол. додаткових надходжень до бюджету.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073348
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору