EN|RU|UK
 Економіка
  4620  20

 Відновлення кримінальної відповідальності точно не вирішить проблему контрабанди, - Южаніна

Відновлення кримінальної відповідальності за товарну контрабанду не є визначальним фактором для ефективної боротьби з цим явищем. Таку думку висловила глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Про це пише Gazeta.ua.

"Потрібно системно підійти до проблеми, перш ніж криміналізувати. На першому етапі реформи, без напрацювання підходів цього робити точно не можна", - переконана вона. За словами Южаніної, в першу чергу необхідно напрацювати єдиний підхід і визначення самого поняття контрабанда, зокрема, визначити, які партії є контрабандою, чи потрапляє під це поняття заміна товару і так далі. "Наприклад, якщо в партії буде один зайвий черевик - це контрабанда?", - наводить вона приклад.

"Звичайно, посилення відповідальності - це важливий момент, але не настільки принциповий, як створення органу, який би боровся з цим явищем. Тому що самі з собою митники боротися точно не будуть", - підкреслила вона.

За її словами, ефективна боротьба з контрабандою передбачає наступні кроки: застосування єдиної інформаційної бази з сусідніми країнами, звідки надходять вантажі в Україну; впровадження повністю безконтактної системи взаємодії митниці і платників, а також всіх інших контролюючих органів, які працюють у зоні митного контролю; зміна підходу до розслідування економічних злочинів, і перерозподілу цих функцій від СБУ, виходячи з підслідності і здорового глузду; перегляд розподілу функцій між новоствореними та давно чинними правоохоронними органами.

"На мою думку, вже назріло питання про те, щоб розставити все на місця і подивитися, де накладаються зобов'язання і права, а де сіра зона, яка ніким не контролюється", - сказала Южаніна.

20 червня на засіданні Кабміну була презентована програма "Україна без контрабанди", яка діятиме до 1 січня 2019 року. Вона передбачає перекриття основних схем контрабанди. Від її реалізації в Кабміні розраховують отримати додаткові $4 млрд надходжень до держбюджету.

Кримінальна відповідальність за товарну контрабанду була скасована в Україні 2012 року. Паралельно були підвищені фінансові санкції - був встановлений штраф у розмірі 100% від вартості виявленого контрабандного товару з його конфіскацією, а також конфіскацією товарів і транспортних засобів із спеціально виготовленими тайниками, що використовувалися для перевезення. За повторне протягом року вчинення однією і тією ж особою аналогічного порушення розмір штрафу подвоюється (200% вартості контрабандних товарів).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073347
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору