EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3782  7
Матеріали за темою:

 Намір Ягланда просити про помилування Сенцова не пов'язаний із планами делегації РФ повернутися в ПАРЄ, - Ар'єв

Глава делегації Верховної Ради в ПАРЄ Володимир Ар'єв не пов'язує можливе звільнення українського режисера Олега Сенцова, утримуваного в РФ, на прохання генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда з перспективою російської делегації в ПАРЄ відновити свої права.

"Я не думаю, що це дуже пов'язані речі, оскільки для того, щоб повернутися, Росія має зробити вагомі кроки, і не один. Багато хто із членів ПАРЄ дотримується саме такої думки. Тільки один Сенцов - це не питання. По-перше, не вирішується питання щодо інших українських політв'язнів, яких майже 70", - сказав він у коментарі "Інтерфакс-Україна" в понеділок, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На думку В.Ар'єва, ініціатива генсека Ради Європи просити президента РФ звільнити О.Сенцова свідчить швидше про бажання Т.Ягланда відновити діалог з Україною.

"Тому що останнім часом через його позицію, яка виходить з його хороших відносин з Володимиром Путіним, відносини (з українською стороною. - Ред.), скажімо так, погіршилися", - зазначив глава української делегації.

Водночас він наголосив, що українська делегація в ПАРЄ протистоятиме внесенню змін до регламенту організації, які дозволять відновити в правах делегацію РФ без виконання вимог Асамблеї.

За словами В.Ар'єва, якщо Росії вдасться пролобіювати зміну регламенту, українська і деякі інші делегації розглядатимуть питання про припинення роботи в ПАРЄ.

"Для нас одна позиція важлива - щоб не Асамблея йшла назустріч вимогам шантажу Росії, а Росія мусить іти назустріч законним вимогам Асамблеї, тому що Росія брала на себе ці зобов'язання, коли вступала до Ради Європи", - сказав він.

Говорячи про процедуру проходження пропозицій щодо змін до регламенту Асамблеї, В.Ар'єв пояснив, що Ad-hoc комітет може згрупувати і направити їх у Бюро ПАРЄ з рекомендаціями, в які комітети далі їх надсилати.

"У п'ятницю Бюро Асамблеї, яке останнім часом є дещо проросійським, розглядатиме питання відповідного направлення тих чи інших пропозицій у різні комітети. Потім процедура розгляду в комітетах: призначається доповідач, триває дискусія. Там ми і працюватимемо", - пояснив глава делегації Ради.

За його словами, проходження питання в комітетах триватиме близько півроку, і воно не може бути винесене на розгляд Асамблеї під час осінньої сесії.

В.Ар'єв припускає, що РФ домагатиметься винесення питання змін до регламенту на постійний комітет.

"Це скорочена Асамблея - і за складом, і за часом, - яка відбудеться в Гельсінкі наприкінці року. Але ми виступатимемо категорично проти винесення такого значущого питання на постійний комітет, оскільки такі серйозні зміни має вирішувати лише Асамблея, а отже, це може бути не раніше січня", - заявив В.Ар'єв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073321
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору