EN|RU|UK
 Політика України
  5681  29

 Black Sea Intelligence Forum: Керівники розвідок дев'яти країн обговорили можливу ескалацію в Чорноморському регіоні після ЧС-2018 (оновлено)

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України відбувся міжнародний Black Sea Intelligence Forum - представники військових розвідок країн регіону визначили практичні заходи протидії агресії зі сторони Російської Федерації.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті ГУР МО України.

"Упродовж декількох діб у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України проводився міжнародний форум "BLACK SEA INTELLIGENCE FORUM". Участь у заході, крім української сторони, взяли делегації експертів з міністерств оборони восьми країн світу на чолі із представниками вищого керівництва. Проведення форуму обумовлене значним погіршенням протягом останнього часу світової та регіональної безпеки через агресивні дії Російської Федерації та необхідністю пошуку шляхів врегулювання ситуації спільними зусиллями країн регіону та провідних держав світу", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що міжнародний спеціальний захід такого рівня представництва вперше проведено в Україні з початку російської збройної агресії проти Української держави.

Під час брифінгів, пленарних засідань та панельних дискусій заходу було розглянуто наявні та потенційні загрози регіональної і світової безпеки за тематичними напрямками.

Під час форуму основну увагу з української сторони було приділено доведенню керівництву військових розвідок країн Чорноморського регіону, США і Великобританії інформації про плани й наміри дій Росії проти України і країн Чорноморського басейну.

Особливої уваги приділено застосуванню російського угруповання військ на Південно-Західному стратегічному напрямку.

Плани й наміри Російської Федерації щодо розширення збройної агресії проти України та загрози регіональній безпеці.

- Росія продовжує нарощувати угруповання військ поблизу кордонів України і в окупованому Криму. Підтверджені наміри про створення двох мотострілкових дивізій у складі 58 А Південного округу ЗС РФ. Наростає корабельне угруповання в Криму і кількість кораблів, оснащених системами "Калібр";

- у період 9 - 20 квітня ц.р. під керівництвом начальника Генерального штабу ЗС РФ генерала армії В.Герасимова проведена комплексна перевірка військ Південного військового округу. Основна мета - перевірка готовності угруповання військ на Південно-Західному стратегічному напрямку. Під час перевірки було проведено командно-штабне тренування з управління військами (силами) під керівництвом командувача військами округу генерал-полковника О.Дворнікова. До заходів залучалося понад 4000 військовослужбовців та близько 1000 одиниць військової техніки. У рамках тренування відпрацьовано питання проведення операцій на Південно-Західному стратегічному напрямку, управління розвідувально-вогневим/ударним контуром, організації взаємодії між підрозділами різних родів військ, а також виконання стрільб зі штатного озброєння.

- відпрацювання ЗС РФ питання проведення операції в Чорноморському регіоні проти України і країн НАТО. У Південному військовому окрузі ЗС РФ у період 4-8 червня ц.р. були проведені командно-штабні навчання (КШН) з відпрацюванням окремих елементів на місцевості, в умовах максимально наближених до бойових. Окрім цього,  основна спрямованість КШН полягала у вдосконаленні можливостей спільного застосування міжвидових угруповань військ (сил) під час проведення широкомасштабної міжвидової операції, кінцевою метою якої буде силове захоплення більшої частини території нашої держави і ,як наслідок, взяття під свій військово-політичний контроль України.

 Росія не виключає можливості військового втручання в конфлікт західних партнерів України, перш за все в Чорноморському регіоні. Тому під час проведених навчань відпрацьовувалися питання знищення корабельних угруповань і диверсійних груп умовного противника. Особливістю заходу стали спільні льотно-тактичні навчання штурмової, оперативно-тактичної та морської авіації.

Загалом до заходів залучалися близько 15 000 військовослужбовців, із них від авіаційного компонента до 6000 осіб і понад 100 одиниць літаків і вертольотів;

- використання повітряно-десантних військ РФ і її союзників при веденні гібридної війни. У період 18-29 червня ц.р. на полігоні "Раєвський" (Краснодарський край) проводяться щорічні спільні тактичні навчання підрозділів ЗС Росії, Білорусі та Сербії "Слов'янське братство-2018". 26-28 червня ц.р. планується проведення активної фази навчань. До заходу залучають підрозділи 7 дшд ПДВ РФ, 103 опдбр ССО Білорусі і бр СпН ЗС Сербії;

- посилення Росією контролю в Азовському морі і демонстрація здатності проводити блокадні дії щодо України на цьому напрямку. Військово-політичне керівництво РФ продовжує цілеспрямовані заходи щодо посилення контролю в Азовсько-Причорноморському регіоні і проводить демонстраційні дії військового характеру. У рамках зазначеного здійснюється патрулювання повітряного простору і акваторії Азовського моря літаками морської авіації, кораблями/катерами Чорноморського флоту, Каспійської флотилії РФ і берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ; закриття районів в Азовському морі під приводом проведення заходів бойової підготовки; затримання/огляд силами берегової охорони ФСБ РФ українських та іноземних цивільних суден, що прямують в/з українських портів.

У цілому дії Росії в Азовському морі є одним із елементів "гібридної" війни проти України. Такі дії відповідають загальній політиці всебічного тиску на Україну і спрямовані на поділ Азовського моря на російських умовах.

- засідання виїзної колегії міністерства оборони РФ під головуванням Шойгу 20 червня ц.р. у Севастополі на базі "Чорноморського вищого військово-морського училища ім.П.С.Нахімова". Під час заходу уточнено завдання Державного оборонного замовлення (ДОЗ) на 2018 рік і плановий період 2019-2020 років, а також розглянуто проект Плану переходу на використання в МО РФ програмного забезпечення російського виробництва і виконання Плану діяльності Південного ПО на 2016-2020 роки.

У рамках розгляду останнього питання обговорено хід усунення недоліків, виявлених під час комплексної контрольної перевірки військ Південного ПО комісією МО РФ (у квітні ц.р.), проведено оцінку військово-політичної обстановки на Південно-Західному стратегічному напрямку і ймовірний характер її розвитку, стан укомплектованості й готовності військ округу. Розглянуто пропозиції щодо вдосконалення бойового складу Південного ПО.

У цілому Росія створила на Південно-Західному стратегічному напрямку угруповання військ, яке готове до проведення військової операції. Під приводом підготовки до Чемпіонату світу з футболу на території Росії (14 червня - 15 липня ц.р.), проведена перевірка готовності вказаного угруповання до бойового застосування. У зв'язку з цим не виключається ескалація обстановки в Чорноморському регіоні після закінчення чемпіонату.

Як зазначається, за результатами форуму визначено конкретні заходи взаємодії і нарощування спільних зусиль у своїх силах перед загрозою з боку РФ. Підсумки Форуму показали, що учасники зустрічі прийшли до консолідованого висновку, що насьогодні Росія є найбільшою загрозою країнам Чорноморського басейну і в короткостроковій перспективі буде залишатися головним джерелом небезпеки для регіону. Ухвалено рішення про більш активний обмін розвідувальною інформацією щодо планів і заходів Російської Федерації щодо подальшої мілітаризації Чорноморського регіону, викликам і загрозам регіональної безпеки. Одним із перспективних напрямків визначено підготовку спільних розвідувальних оцінок і прогнозів. Такий досвід було отримано під час роботи Форуму.

У роботі форуму взяли участь міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Василь Бурба і представники керівництва Генерального штабу ЗС України.

Black Sea Intelligence Forum: Керівники розвідок девяти країн обговорили можливу ескалацію в Чорноморському регіоні після ЧС-2018 (оновлено) 01
Black Sea Intelligence Forum: Керівники розвідок девяти країн обговорили можливу ескалацію в Чорноморському регіоні після ЧС-2018 (оновлено) 02
Black Sea Intelligence Forum: Керівники розвідок девяти країн обговорили можливу ескалацію в Чорноморському регіоні після ЧС-2018 (оновлено) 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073269
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору