EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6591  29

 Угорщина поки не вирішила, чи блокуватиме визнання України країною-аспірантом на саміті НАТО, - Сійярто

Угорщина поки не ухвалила рішення про блокування підтвердження статусу "країни-аспіранта" для України на саміті Північноатлантичного альянсу в липні.

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв'ю для "Європейської правди".

Як заявив міністр, з цього питання поки тривають переговори.

"З цього приводу тривають переговори в Брюсселі; подивимося, до чого вони призведуть. І крім того, ми будемо зважати на те, чим завершиться наступний раунд консультацій міністра освіти України з угорською меншиною, який заплановано на початок липня", - заявив він.

"Україна в річному національному плані в рамках НАТО обіцяла зберігати повагу до прав національних меншин. З ухваленням закону про освіту сталося протилежне. А ви ж серйозно ставитеся до документів НАТО, чи не так? Тому ми запропонували Києву варіант: чому б вам не зробити виняток з освітнього закону для мов країн-членів НАТО? Але коли Україна виконає наші вимоги або умови (щодо виконання рекомендацій "Венеціанки". - Ред.), ми повернемося до попередньої політики щодо вашої країни за одну секунду, навіть швидше!" - додав він.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Після цього Угорщина вже тричі блокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. Рада Федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073243
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору