EN|RU|UK
 Політика України
  19021  104
Матеріали за темою:

 У вас війна з Росією, а в сепаратизмі звинувачуєте угорців, - Сійярто про українсько-угорські відносини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявляє, що Україна несправедлива щодо угорської меншини.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ТСН.

"Угорщина віддано підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Але ваша війна з Росією не може і не має бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців. Ми розуміємо, що ваш президент, ваш уряд хотіли б позбутися впливу Росії через мову, школи. Але питання від мене: як ми там намалювалися? Якщо ви воюєте з Росією, чому кривдите нас? Якщо ви боретеся з Росією, чому забираєте права угорців?" - відповідає очільник угорського зовнішньополітичного відомства на запитання щодо "підігравання Росії на міжнародній арені".

За словами Сійярто, Україна та Угорщина мають бути у гарних відносинах, бо вони країни-сусідки. "Чим сильніших та стабільніших сусідів ви маєте, тим сильніші та стабільніші ви самі. Чим кращі відносини у вас із сусідами, тим впевненіше ви можете дивитися у майбутнє", - підкреслює голова угорського МЗС.

Запитання про те, чи збирається Угорщина відібрати частину Закарпаття, Сійярто сприйняв як образу. Він також назвав обурливими звинувачення у сепаратизмі. 

"У вас війна, але залиште угорців у спокої. Мені здається, це дуже погано, що ви звинувачуєте угорців чи кривдите угорців через те, що у вас війна з Росією", - зазначив міністр закордонних справ Угорщини.

За його словами, Угорщина була б щасливою повернутися до тієї політики, яка була до ухвалення в Україні освітнього закону.

"Забираючи права угорців законом про освіту, проводячи розслідування секретною службою проти них, звинувачуючи в таких дурних речах, що ми заберемо або відріжемо частину території. Я не розумію, навіщо ви це робите. З країною, яка була найгучнішим прибічником вашого безвізового режиму з Євросоюзом! З країною, яка була вашим найгучнішим прибічником щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З країною, яка була б дуже щасливою повернутися до тієї політики, якби українське керівництво не порушило права меншин", - підкреслив Сійярто.

Глава угорського МЗС розповів, що наступний раунд переговорів між українським Міносвіти й асоціацією угорців заплановано на липень. "Ми сподіваємося, що будуть кроки назустріч компромісу", - підсумував Сійярто.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.  Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь Президента Порошенка в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073211
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору