EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  10988  51
Матеріали за темою:

 ВР має розглянути пролонгування перехідного періоду імплементації мовної статті закону "Про освіту" до 2023 року найближчим часом, - Гриневич

Угорщина й Україна обговорили закон "Про загальну середню освіту", пролонгування перехідного періоду імплементації мовної статті до 2023 року і зміну методики навчання.

Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич за результатами засідання українсько-угорської робочої групи високого рівня, яке відбулося 22 червня у Закарпатті, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міносвіти.

Міністрів уряду Угорщини цікавили питання про те, коли саме Україна зможе імплементувати рекомендації Венеціанської комісії, що стосуються подовження перехідного періоду і гарантій можливості вибору мови навчання приватними школами.

"Проект закону, що стосується продовження перехідного періоду, вже давно подано урядом до Верховної Ради. Найближчим часом його мають проголосувати у залі парламенту. Також ми продовжуємо роботу над проектом закону "Про загальну середню освіту", в якому стаття 5 уточнюватиме всі деталі імплементації мовної статті Закону "Про освіту". Зокрема, там йдеться й про можливості приватних шкіл обирати мову навчання. Однак зазначається, що атестат державного зразка зможуть видавати заклади, які дають дітям оволодіти державною мовою на рівні держстандарту. Це буде питання ліцензування. Там же зафіксовано пропорції, в межах яких відбуватиметься навчання державною і мовою меншини", - повідомила Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що продовження перехідного періоду - необхідне з педагогічної точки зору рішення, а також наголосила, що чутки, ніби Закон "Про освіту" забирає можливість у дітей з національних громад навчатись рідною мовою, - це міф.

"Для нас дуже важливо, щоб діти зберігали можливість навчатися рідною мовою. Національна ідентичність складається з багатьох чинників, і один із найголовніших – навчання рідною мовою. Бо саме цією мовою вона може висловити свої думки, цінності свого народу. Мова впливає на образ мислення та творчий процес кожної людини. Саме тому навчатись рідною мовою так важливо", - зазначив міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Кашлер.

Нагадаємо, 22 червня у Закарпатті відбулося засідання українсько-угорської робочої групи високого рівня. У ньому взяли участь міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, міністр людських ресурсів Угорщини Міклош Кашлер, народний депутат України Василь Брензович. За його підсумками Гриневич повідомила, що вчителям української мови в школах нацменшин встановлено ​​надбавку 30%. Клімкін сказав, що наступна зустріч відбудеться в липні.

На зустрічі порушувалися не тільки питання мови освіти. Зокрема, міністр закордонних справ України Павло Клімкін та міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто домовилися про відновлення роботи змішаної комісії, передбаченої Декларацією між Україною та Угорщиною.

Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Після цього Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Документ, який набув чинності 28 вересня 2017 року, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. Рада Федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073202
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору