EN|RU|UK
 Політика України
  9503  39
Матеріали за темою:

 Прокуратура розслідує справу українського генерал-майора Шапортова, який перейшов на бік РФ

У березня 2014 року Станіслав Шапортов, який був тоді заступником начальника Управління держохорони України - директором департаменту охорони в АР Крим УДО України, закликав і, будучи командиром, фактично віддавав розпорядження підлеглим про державну зраду, до переходу на бік Росії. Також переконував, що вони належать до "народів Російської Федерації з національної, культурної та релігійної ідентичності".

Про це Цензор.НЕТ розповів прокурор військової прокуратури Центрального регіону Роман Єгжов.

Прокурор наводить конкретні приклади. Так, 16 березня 2014 року Шапортов зібрав підлеглих в актовому залі Департаменту охорони в АРК Управління держохорони і закликав їх брати участь у так званому "референдумі", переконував, що вони повинні "голосувати" за входження до складу РФ. 23 березня він фактично запустив російських військових на територію Департаменту, передав їм документацію, зброю, спецтехніку, тобто фактично передав росіянам управління над українським підрозділом.

"Унаслідок дій Шапортова близько 500 військовослужбовців і співробітників Департаменту держохорони в АРК не виконали наказ "Про передислокацію" від 25 березня і перейшли на бік ворога", - говорить прокурор Єгжов.

Сам же Шапортов, додає прокурор, присягнув на вірність РФ і з квітня 2014 по вересень 2016 був заступником командира військової частини 38969 Федеральної служби охорони РФ.

Уже 5 вересня 2016 року Шапортов був призначений заступником глави окупаційної адміністрації Ялти, увійшов до так званої "антитерористичної комісії".

"Нагадаю, генерал-майора підозрюють у державній зраді (ч.1 ст.111 КК України). Шапортов повинен з'явиться 25 червня о 14:00 в Подільський районний суд Києва, до слідчого судді Ларіонової - там будуть вирішувати, чи задовольнити прохання прокуратури про проведення заочного досудового розслідування. "Явка обов'язкова", - зазначено в повідомленні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073190
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору