EN|RU|UK
 Події
  16839  72

 П'яні найманці РФ змусили спостерігачів ОБСЄ їхати замінованою дорогою, - звіт СММ

П'яні російські найманці на Донбасі змусили спостерігачів Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці в Європі їхати замінованою дорогою.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляється в звіті місії на сайті ОБСЄ.

"22 червня близько 11:20 патруль СММ у складі шести співробітників Місії на двох броньованих автомобілях прямував на схід через н. П. Петровське (непідконтрольний уряду, 41 км на південь від Донецька) дорогою, якою спостерігачі востаннє користувалися 20 лютого 2018 року. Приблизно за 10 метрів на схід від перехрестя в селі перший автомобіль проїхав через недавно викопаний, проте добре замаскований рів, розташований поперек дороги і заповнений щебенем", - йдеться в звіті.

У цей момент на північному кінці рову, орієнтовно за 1 метр від дороги спостерігачі помітили в невеликому поглибленні підозрілий предмет, який був наполовину засипаний щебенем. Автомобілі негайно зупинилися. За оцінкою спостерігачів, це була протитанкова міна ТМ-62 з проводом дистанційного керування, протягнутим до міни з чагарника на північному боці дороги, а від міни - ще далі на південь через дорогу до недавно викопали ями, що складається з декількох невеликих округлих заглиблень, заповнених щебенем. Предмет був за  300 метрів на  південний схід  від місця розташування камери СММ у Петровському і за 500 метрів на схід від східного краю ділянки розведення.

Коли спостерігачі обмірковували можливість використання інші дороги, щоб безпечно покинути цей район, з східного напрямку до першого автомобіля СММ підійшов озброєний автоматом (АК-74) член збройних формувань з ознаками сп'яніння. Він сказав спостерігачам негайно залишити район, додавши, що далі на схід їх не пропустять. Незважаючи на те, що команда СММ вказала йому на наявність міни, він не дозволив проїхати в східному напрямку, не залишивши таким чином спостерігачам іншого вибору, окрім як їхати назад в західному напрямку, знову переїжджаючи заповнений щебенем недавно викопаний рів біля виявленої міни. Після цього перший автомобіль СММ проїхав  південним боком дороги до перехрестя якнайдалі від міни, яку було видно.

На перехресті, залишаючи цей район, члени патруля Місії бачили інші заповнені щебенем рови, а також провід дистанційного керування, протягнутий із заповненого щебенем рову на західній стороні перехрестя. Патруль СММ благополучно повернувся на базу в Донецьку і повідомив про інцидент.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073169
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору