EN|RU|UK
 Політика України
  10255  45

 ЄС готовий виділити фінансування на реформу профтехосвіти в Україні, - Гриневич

У Міністерстві освіти та науки розробили концепцію реформування професійно-технічної освіти, під яку Європейський Союз готовий дати гроші.

Про це заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич у Трускавці на панельній дискусії "Якісна професійна освіта як запорука успіху регіонального розвитку" під час ІІІ Форуму місцевого розвитку, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми розробили концепцію реформування професійно-технічної освіти, під яку Європейській Союз готовий дати гроші", - сказала Гриневич. Вона уточнила, що ЄС готовий дати гроші на покращення інфраструктури, що дуже важливо за зношеності обладнання на 60-100%.

"Це була наша основна вимога. Це буде інфраструктурний проект ЄС, який дасть змогу збудувати орієнтовно 20 навчально-практичних центрів. Половина грошей - це грант, а половина - позика Європейського інвестиційного банку, яку віддаватиме уряд України, а можливо, вони поставлять умову, щоб віддавали обласні адміністрації, які будуть набувачами цього майна і цих центрів", - сказала міністр.

Вона констатувала, що наразі в Україні лише 20% випускників шкіл продовжують своє навчання в ПТУ, тоді як у Європі ця цифра становить 40%. Тому першочерговим є завдання покращити професійно-технічну освіту, щоб до ПТУ пішли випускники.

"Держава виділяє кошти на створення сучасних центрів професійно-технічної освіти, де ми робимо сучасну базу під гостродефіцитні професії, і цю сучасну базу можуть використовувати більше навчальних закладів ніж один", - повідомила Гриневич.

Але зауважила, що тут є проблема: в нас не хочуть об’єднуватися і працювати разом. І завдання органів місцевого самоврядування - подивитися на ринок праці та об’єднати кого з ким потрібно.

"Йдеться не про закриття, а про раціональне об’єднання. Від цього виграють діти, ринок праці і в перспективі викладачі. Ми говоримо про пріоритетність дуальної освіти. Це та освіта, яка здійснюється як у класній аудиторії і в майстерні, так і на виробничих площах. Ми маємо звести професійну освіту з регіональними ринками праці", - підкреслила міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073153
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору