EN|RU|UK
 Політика України
  3048  13

 Україна і Польща мають спільно проводити ексгумацію й оцінювати результати, - Клімкін

Україна і Польща мають разом працювати над питанням ексгумації своїх громадян, які загинули під час Другої світової війни і в повоєнні роки.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на Форумі місцевого розвитку в Трускавці, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Моя позиція проста. Маємо працювати над питаннями ексгумації разом, щоб довіряти одне одному. Ми переконали польську сторону, що маємо розпочати це в Грушовичах. Це було важливо для нас, оскільки пам’ятник було зруйновано. І коли камені з цього пам’ятника потім місцева влада використала для будівництва дороги, це для нас не просто політично було неприйнятно, це було емоційно неприйнятно", - сказав Клімкін, відповідаючи на запитання про результати польсько-українських розкопок, що проводилися в Грушовичах на місці зруйнованого в Польщі па м'ятника воїнам УПА.

Він додав, що "польська сторона мусила зробити цей крок і вона його зробила, і тепер результати цієї ексгумації потрібно оцінювати саме разом".

Міністр підкреслив, що якщо ми почнемо окремі розкопки тут, в Україні, то теж маємо це робити разом, а не лише польська сторона. І завжди має бути загальна оцінка, щоб потім ніхто нікого не звинувачував.

Клімкін наголосив, що готовий поїхати на будь-яке місце загибелі поляків і віддати їм шану, але на такі ж дії очікує і від польської сторони.

Нагадаємо, за словами польської сторони, археологічні розкопки на кладовищі в Грушовичах, які експерти ІНП Польщі провели наприкінці травня, не підтвердили, що під розібраним минулого року пам'ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування.

ІНП Польщі заявив, що виявив під монументом "цивільні окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок і дітей". Останки не ексгумовано. Відповідно до закону, тільки наявність останків воїнів УПА могла б виправдати збереження присвяченого їм пам'ятника. Однак, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці є останки щонайменше трьох членів УПА.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073149
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору