EN|RU|UK
 За кордоном
  21549  144

 Уряд Молдови здійснив черговий "антиросійський демарш", - Додон засудив резолюцію ООН про виведення військ РФ із Придністров'я

Президент Молдови Ігор Додон заявив, що голосування в Організації Об'єднаних Націй 22 червня за ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН про виведення зарубіжних військ з Придністров'я, було "антиросійським демаршем".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Уряд Молдови, контрольований  Демократичною партією, вчинив черговий антиросійський демарш, ініціювавши вчорашнє голосування в ООН. Правляча коаліція використовує міжнародні платформи в спробах зміцнити свої серйозно  внутрішньополітичні позиції, що похитнулися, перед парламентськими виборами, які відбудуться вже за пару місяців. Подібна піар-акція Демократичної партії не матиме жодного практичного значення. Республіка Молдова має зміцнити свою державність, проводити зважену зовнішню політику, домагатися міжнародного визнання свого нейтралітету", - написав він.

"Запорукою сильної молдавської держави має стати вирішення придністровської проблеми і реінтеграція країни. Завершити миротворчу операцію, що відбувається на території нашої країни відповідно до угод 1992 року і є однією з найуспішніших, можна буде тільки після того, як обидва береги Дністра досягнуть всеосяжної угоди про повне врегулювання конфлікту. Уже за кілька місяців, після парламентських виборів, у Молдові буде сформовано промолдавську парламентську більшість і уряд, які  проводитимуть зважену зовнішню політику, виходячи з національних інтересів, будуть прагнути до відновлення партнерських стратегічних відносин із Росією і до пошуку моделі повного та остаточного врегулювання конфлікту, яка влаштує як Кишинів, так і Тирасполь", - заявив Додон.

22 червня 2018 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію "Про повне і беззастережне виведення зарубіжних збройних сил з території Республіки Молдова". За ухвалення резолюції проголосували 64 країни, проти - 15, утрималися 83 делегації.

Нагадаємо, відомий проросійськими поглядами Ігор Додон був обраний президентом Молдови в листопаді 2016 року. Під час теледебатів, ще в статусі кандидата, він заявив, що Крим належить Росії.

Переважно російськомовний регіон Придністров'я в 1992 році односторонньо проголосив "незалежність" від решти Молдови. Самопроголошеної "незалежності" Придністров'я не визнав ніхто в світі, хоча регіон має істотну підтримку Росії - політичну, економічну і військову.

Після нетривалої війни 1992 року, в якій загинуло близько 1200 осіб, Кишинів остаточно втратив контроль над регіоном. На боці сепаратистів тоді воювали окремі бійці, цілі підрозділи і частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою.

У 1992 році за двосторонньою російсько-молдавською угодою на адмінмежі між Придністров'ям і рештою Молдови була розпочата миротворча операція за участю російських і молдавських військ, а також збройних формувань.

Міжнародні переговори щодо врегулювання придністровської проблеми відбуваються в форматі 5 + 2 (Молдова, Придністров'я, Росія, Україна і ОБСЄ плюс спостерігачі від США і ЄС).

Уряд Молдови здійснив черговий антиросійський демарш, - Додон засудив резолюцію ООН про виведення військ РФ із Придністровя 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073116
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору