EN|RU|UK
 Політика України
  19065  104

 У Польщі працює мільйон українців, проте пенсію з них зможе отримувати лише кожен третій, - Рева

Сьогодні в Польщі працює один мільйон українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані тільки 300 тисяч осіб.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

"Офіційно в Польщі на сьогодні працює мільйон українців. Але застраховані в ДСС (загальнообов'язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, тільки 300 тисяч, - заявив він під час відеоконференції.

Він також уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема.

"Людей відправляють з України в Польщу ніби у відрядження. Але як тільки там вона отримує дозвіл на роботу, тут (її. - Ред) звільняють, і там вона не страхується. Але оскільки вона там страхові внески не платить, то страховий стаж їй не йде. Якщо повертається в Україну -  не має права на пенсію й тут", - резюмував міністр.

Рева також додав, що в Україні є проблема нестачі фахівців.

"У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, насамперед, кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде нестача кадрів, навіть некваліфікованих", - заявив він.

За словами міністра, в процес сезонної трудової міграції втягнуті до семи мільйонів українців, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб. Водночас він упевнений, що мігранти згадають про те, що вони українці, коли побачать в цьому грошову вигоду.

"Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна - на 19%. За перші п'ять місяців (цього року. - Ред) номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна - на 11%", - сказав міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3073036
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору