EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4810  8
Матеріали за темою:

 ВККС враховує висновки Громадської ради доброчесності, оприлюднені після її виходу з процесу оцінювання суддів, - Козьяков

Громадська рада доброчесності після виходу з процесу оцінювання суддів продовжує публікувати свої висновки про суддів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це сказав глава вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков у коментарі журналістам.

"Результат роботи Громадської ради доброчесності згідно з законом - це надання нам інформації або негативних висновків. Висновків, які були розміщені на сайті ГРД і надані нам до заяви про вихід, - 20. Висновків, які були нам надані, але розміщені на сайті після цієї дати, - 13. Висновків, які були розміщені на сайті ГРД після дати оприлюднення заяви про вихід, - 22. І нарешті, 18 червня, з'явилося ще два висновки. Тобто, три дні тому. Тож у якійсь частині робота триває", - сказав він.

За словами Козьякова, ВККС враховує всі висновки ГРД:

"Ми їх читаємо, ознайомлюємося. Якщо ми бачимо, що, на нашу думку, там є щось серйозне, ми ставимо запитання суддям. Це в тому випадку, якщо у нас такої інформації немає. Але часто вона є, адже ми користуємося тими ж джерелами, що і Громадська рада доброчесності. Якщо вони це інтерпретують по-іншому, ми ставимо запитання щодо цих моментів".

Глава ВККС підкреслив, що статус роботи ГРД залишається невизначеним.

"ГРД оголосила про вихід з процедури оцінювання. Можу сказати, що законом не передбачений вихід. Законом передбачено дві речі. Або сприяння Комісії в процедурі кваліфікаційного оцінюванні суддів. Другий варіант - подати у відставку", - зазначив Козьяков.

Нагадаємо, 23 березня в ВККСУ заявили, що Комісія бере до уваги висновки ГРД, але деякі надані матеріали не відповідали регламенту і попросили усунути неточності.

26 березня Громадська рада доброчесності заявив про свій вихід з процесу оцінки суддів, щоб не легітимізувати його. "Менше ніж за рік Вища кваліфікаційна комісія суддів України хоче переатестувати понад 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди з 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади і відзвітувати про "успішне завершення" реформи. Як наслідок, вже в "реформованих" судах виявляться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території, що загрожує національній безпеці країни, і судді, доходи яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, які причетні до винесення довільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ", - йдеться в заяві ГРД.

ВККС заявила, що продовжує оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності після виходу останньої з процесу.

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо заявив, що проти бойкоту переатестації суддів з боку ГРД.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072962
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору