EN|RU|UK
 Економіка
  6384  26

 Обмеження імпорту сірчаної кислоти з Європи вдарить по іміджу України, - Каленков

Введення обмежувальних заходів в сторону ЄС спричинить відповідні заходи, зіпсує імідж України на міжнародній арені.

Представництво Євросоюзу висловлювало стурбованість у зв'язку з введенням мит на імпорт сірчаної кислоти в Україну і надію на те, що питання буде розглянуто в рамках міжнародних зобов'язань України і СОТ, і узгоджене з Євросоюзом, про це заявив глава об'єднання підприємств "Укрметалургром" Олександр Каленков в ефірі телеканалу "112 Україна".

За словами Каленкова, введення обмежувальних заходів в сторону ЄС спричинить відповідні заходи, зіпсує імідж України на міжнародній арені.

"Уже зараз ми бачимо, що якщо будь-які обмеження будуть введені - вони настільки необґрунтовані, що це викличе процес СОТ, також, як було щодо легкових автомобілів кілька років тому. Тоді Україна змушена буде зняти це рішення, але імідж вже буде зіпсовано і негативний результат для економіки буде отримано", - заявив Каленков.

При цьому збиток економіці, за словами Каленкова, буде значний, в зв'язку з тим, що близько третини всього українського експорту - це продукція гірничо-металургійного комплексу, який постраждає через обмеження імпорту сірчаної кислоти.

"Це нас турбує ще й з тієї точки зору, що ми один з важливих головних експортерів в Україні, де близько 28% всього експорту українського - це ГМК. Але крім усього іншого, 85%, наприклад, металургійної продукції, йде на експорт. Якщо ми будемо приймати такі рішення необґрунтовані, від Європейського Союзу, країн СОТ ми можемо отримати відповідні заходи, які ще більше негативно вплинуть на економіку України. І тому інакше, як афера це не можна називати", - повідомив Каленков.

Як повідомлялося раніше, підприємства "Сумихімпром" і "Східний ГЗК", ініціювали розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти, результатом якого може стати монополізація ними ринку, введення мит на ввезення сировини в Україну, а також крах металургійної галузі України

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072941
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору