EN|RU|UK
 Політика України
  4737  8

 Я послухав запис виступу Лінчевського: його слова вирвали з контексту, - Гройсман

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що критика на адресу заступника голови МОЗ Олександра Лінчевського базується на вирваних з контексту його заявах, а оцінювати роботу заступника міністра потрібно за його діями.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, відповідаючи на заяви нардепів з різних фракцій, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Зокрема, з критикою на адресу Лінчевського виступили голова фракції РП Олег Ляшко і Валерій Карпунцов, який виступив від двох фракцій БПП і НФ, який заявив, що зібрано понад 200 підписів депутатів коаліції під закликом до відставки Лінчевського.

"Я не збираюся брати на себе чужу відповідальність, але я претендую на те, щоб ми речі називали своїми іменами. Я послухав запис виступу. Цей заступник міністра, якби він так однозначно про це сказав, я б навіть ні в кого ради не просив, а звільнив би в ту ж хвилину. І це було б моє рішення. Коли почали детально розглядати, там те, що вирвали з контексту, вирвали з контексту. Я готовий звільнити кого завгодно, але справедливо. І для мене це принципово важливо. Для мене не важливе прізвище заступника міністра. Просто знайти причину, формальну, за те, що він не робив, по суті, і взяти його звільнити - це неправильно. Що стосується рішення, він є лікарем, торакальним хірургом. Я його запросив, і сказав: "Ви сказали слова, які можливо трактувати по-різному, але дуже важливо не те, що ви сказали і як це інтерпретують, а як ви будете робити у своєму житті". Тому я до нього звернувся, щоб він довів своїми справами з догляду за онкохворими людьми, що він має чуйне серце і нормальну душу. Якщо він це зробить, то він всім доведе, що він людина, яка може співчувати і опікуватися. Якщо ні, то піде на іншу роботу", - заявив Гройсман.

Прем'єр також зазначив, що саме його уряд запровадив програму з безкоштовних ліків і онкопрепаратів у лікарнях.

Як повідомлялося, Комісія з питань вищого корпусу держслужби розглядає дисциплінарне провадження щодо О.Лінчевского в зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих українських громадян за кордоном. Йдеться, зокрема, про деякі фрази зі стенограми його відповідей на питання під час представлення звіту Рахункової палати (РП) про результати аудиту.

Нагадаємо, 4 червня кілька парламентських фракцій заявив про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і зажадали його відставки. Ішлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського, яку раніше на своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднив журналіст Василь Апасов.

"Що стосується неефективності і неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів саме вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, які потребують трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно", - сказав О.Лінчевський, зазначивши, що є "шанс людині пожити ще трохи, пожити довше".

У відповідь на це О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень щодо ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і підкреслив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що відправляються на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

О.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадженняпроти заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського в зв'язку з висловлюваннями останнього про лікування за кордоном тяжкохворих на онкологічні захворювання українських громадян. Рахункова палата вже передала дисциплінарній комісії, створеній для розгляду висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, повний аудіозапис його виступу.

В результаті, комісія Нацдержслужби не знайшла дисциплінарного порушення в словах заступника голови МОЗ Лінчевського щодо онкохворих.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072928
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору