EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3941  19
Матеріали за темою:

 У зв'язку з проведенням судової реформи навантаження на ВККСУ збільшилося вшестеро, - голова Комісії Козьяков

У зв'язку з проведенням судової реформи навантаження на Вищу кваліфікаційну комісію суддів зросло більш ніж ушестеро.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це глава Комісії Сергій Козьяков заявив на зустрічі з журналістами.

Сьогодні в Комісії працює 16 осіб. При цьому ВККСУ не подавала прохання про збільшення штату.

"Ми думали, що найбільше навантаження в Комісії було під час конкурсу (до Верховного Суду. - Ред.). Виявилося, що це мрії. 2018 рік виводить нас на зовсім інший рівень навантаження. Головний наш інструмент роботи - ухвалення колегіальних рішень. Попередній склад комісії працював тільки так. Усі члени збираються, обговорюють і голосують. 74 засідання на рік - це був рекорд у 2013 році. Коли ми побачили наш обсяг роботи відповідно до нового законодавства, ми виступили з ініціативою, щоб законодавець надав нам можливість більш гнучко проводити свої засідання. Тому ми їх проводимо зараз пленарно - тобто всім складом, палатами - тобто по 8 членів, або колегіями. Зараз діє п'ять колегій по троє. 16-та особа блукаюча, як правило, це я. Сьогодні працювали дві колегії, вчора - три. Таким чином, минулого року ми вп’ятеро збільшили кількість засідань. Цього року ми вийдемо на цифру в 500 засідань на рік. Навантаження в таких масштабах немає сьогодні в жодному аналогічному керівному органі у світі", - запевнив Козьяков.

На сьогодні ВККСУ одночасно здійснює чотири кадрові процедури і готується до п'ятої.

Перша - кваліфікаційне оцінювання всього суддівського корпусу, що почалася в 2018 році. Загалом ВККСУ необхідно оцінити приблизно 5300 суддів. Чинних суддів близько 5700, але первинне оцінювання в 2016 році і перший етап конкурсу до Верховного Суду вже охопив частину суддів.

Наступна процедура - конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Конкурс почався наприкінці 2017 року. На 21 місце претендує 233 кандидати. Восени має відбутися передостанній етап - іспит, а потім - співбесіда. ВККСУ має намір завершити цей конкурс до кінця року.

Ще один кадровий проект - новий добір суддів. Процедура була оголошена минулого року. На 600 вакансій заяви подали 4128 кандидатів.

"Це рекорд Гіннеса, принаймні для України, - сказав Козьяков. - Ніколи не було такого інтересу. По-перше, молоді юристи вважають за можливе піти в суди. По-друге, довіряють нашим процедурам".

Ситуацію з нестачею суддів глава ВККСУ назвав надзвичайною: "У нас надзвичайна ситуація. Одне з головних завдань судової реформи - очищення і оновлення. Так от, очищення призвело до того, що у нас вже понад 30% вакансій у судовій системі. Але ж ці 30 % нерівномірно (розподілені. - Ред.) по всій країні. Є суди, де жодного судді немає. Є суди, де залишився один суддя". Він наголосив, що це впливає на терміни і якість розгляду справ.

Крім того, за словами Козьякова, найближчими тижнями буде оголошено другий конкурс до Верховного Суду. На сьогодні є 83 вакансії суддів, на які може бути оголошено другий конкурс. Точну кількість місць, на які претендуватимуть кандидати, визначить Державна судова адміністрація за погодженням з Вищою радою правосуддя.

Останній кадровий проект, який ВККСУ готується реалізувати, - конкурс до Вищого Антикорупційного суду. Комісія чекає імплементаційного законодавства, щоб оголосити конкурс.

При цьому заступник голови ВККСУ Станіслав Щотика прогнозує, що за умови успішнього проведення конкурсів, напругу в судовій системі, викликану браком суддів, буде знято за два роки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072911
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору