EN|RU|UK
 Політика України
  8951  42
Матеріали за темою:

 "Є такі суди, де зараз по 40 вакансій", - член ВККС Заріцька

Судді, які раніше працювали в ліквідованих вищих спеціалізованих судах, часто відмовляються переходити в суди нижчого рівня або в іншому регіоні.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анастасія Заріцька.

Вона пояснила, куди після початку роботи нового Верховного Суду перейшли судді, які раніше працювали у вищих спеціалізованих судах.

"Відповідно до закону, без конкурсу суддів можуть бути переведені ВККС у суд того самого або нижчого рівнів. Оскільки того ж рівня судів не залишилося, тому - у суди нижчого рівня. Це питання дуже болюче, тому що в кращому випадку вони можуть зайняти вакансію в апеляційних судах. Та ще й у різних регіонах країни, а не лише в Києві, де вони жили і працювали багато років. Суддям дуже важко сприймати, що може змінитися регіон, але ми виконуємо закон, коли їм це пропонуємо і виносимо відповідне рішення", - пояснила вона.

За її словами, хоча ліквідаційні процедури щодо вищих спеціалізованих судів не завершені, вже очевидно, що всі, хто там раніше працював, мають знайти нові робочі місця.

"Не всі переходять в апеляційні суди, хтось іде й на вакансії в перші інстанції. Дехто казав, що для них немає принципової різниці. Ці люди нас трохи дивували, бо дехто навіть в апеляцію не хоче. Йдуть туди, так би мовити, переступаючи через себе", - зазначила Заріцька.

На запитання про те, скільки суддів змінили місце роботи, член ВККС відповіла: "Щодо колишніх суддів Вищого господарського суду питання в основному вирішено, вони вже розподілені, ми свої рекомендації надали. Далі працюватиме Вища рада правосуддя. Майже така сама ситуація і щодо суддів Вищого адміністративного суду. Для більшої частини питання про їхнє переведення вирішено. Хоч є судді, які подали заяви з проханням поки що відкласти розгляд. Причини різні. Питання складне. Хтось за станом здоров’я, хтось - за віком не може переїжджати, хтось проситься залишитися там, де йому зручніше, а як правило, це в Києві. Але в Києві питання з наявністю вакансій. Разом з тим у інших регіонах є велика потреба у спеціалістах такого рівня. Тому направляємо туди, де є нагальна потреба. Є такі суди, де зараз по 40 вакансій".

Повний текст інтерв'ю з членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анастасією Зариіцькою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072909
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору