EN|RU|UK
 За кордоном
  17092  106

 Лукашенко: Ми не просилися до Євросоюзу, але хотіли б таких відносин, яким би заздрили навіть члени ЄС

Президент Білорусі Олександр Лукашенко високо оцінює роль єврокомісара з європейської політики сусідства та переговорів про розширення ЄС Йоганнеса Гана в нормалізації відносин Білорусі та Євросоюзу.

Про це глава держави заявив сьогодні на зустрічі з Йоганнесом Ганом, передає Цензор.НЕТ із посиланням на БЕЛТА.

Лукашенко подякував єврокомісару "за участь у політичному, економічному розвитку Білорусі".

"Ваша роль значна, насамперед тому, що основні наші партнери - Європейський Союз і Росія, - сказав він. - У тому, що в нас триває нормалізація відносин, і, напевно, вони вийшли на якийсь рівень стабільності, - величезна ваша заслуга".

Лукашенко наголосив на важливості того, що ЄС - найближчий сусід Білорусі.

"А із сусідами, оскільки вони від бога, треба дружити, вибудовувати партнерські відносини. Так от, ми в жодному разі не поспішали, не обіцяли вам того, чого ми не можемо зробити. Ви придивлялися до нас, ми придивлялися до Європейського Союзу, - продовжив він. - І внаслідок трансформацій, що відбуваються і у нас, і у вас, ми ухвалили рішення, що не слід нам дивитися один на одного через паркан і жити, скоса поглядаючи один на одного. Ми вирішили йти назустріч один одному, відновлювати дружні, партнерські відносини".

"Ми не просилися до Євросоюзу, але ми хотіли б, щоб у нас з ЄС були такі відносини, яким би, можливо, заздрили навіть члени ЄС. І якщо Європейський Союз на це готовий, ми свій шлях готові пройти", - запевнив Лукашенко.

Торкаючись теми документів про партнерство між Білоруссю і ЄС, які готуються до підписання, Лукашенко зазначив, що вони мають ґрунтуватися саме на торгово-економічних відносинах.

"Розмови про демократію, свободу слова, політв'язнів, скасування смертної кари - це само собою зрозуміло, ми не знімаємо це з порядку денного, ми сміливо і відкрито про це говоримо. Але основою є наші торгово-економічні, фінансові відносини", - впевнений президент Білорусі.

"Якщо ми будемо бачити у відносинах з ЄС це, ми можемо сміливіше йти і на трансформацію, реформування нашого політичного устрою. В іншому випадку повторимо долю Радянського Союзу, коли не бачили економіки, не бачили людей, не розуміли, чим живуть люди, а почали ламати політичну систему. Поламали, розорили країну. Ми робимо певні висновки, винесли уроки з цього", - додав він.

Лукашенко наголосив, що "якщо трансформувати, то трансформувати треба все: поступово, планово, не забуваючи про економіку та життя людей".

"Це має бути в основі", - переконаний президент Білорусі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072878
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору