EN|RU|UK
 Суспільство
  11506  45

 Монетизація пільг встановлює цивілізовані відносини між державою, громадянином і виробником послуг, - Рева

Монетизація встановлює цивілізовані відносини в трикутнику "держава-громадянин-виробник послуги", вважає міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він заявив в ефірі Еспресо. TV.

"Монетизація як така встановлює цивілізовані стосунки в трикутнику держава-громадянин-виробник послуги. Ми говоримо про те, що такі відносини повинні вимірюватися в грошовому вимірі. Це означає, що, по-перше, ми чітко знаємо, скільки ми платимо. По-друге, ми бачимо, куди ми платимо. По-третє, ми впевнені, що платимо за ту послугу, яка нам надана", - сказав Рева.

За його словами, є таке явище як приписка, яке прийшло до нас ще з радянських часів. Це ситуація, коли держава платить за те, що зроблено на папері, а в житті її немає. Для того, щоб це викорінити, потрібно провести монетизацію цих стосунків.

"Немає лічильника, то на людей списують те, що фізично вони не можуть спожити. Але тому що тариф міг бути занижений, різниця між фактичним та нормативним споживанням була покрита з бюджету. У такому разі фізично газ лишається у власника (наприклад, "Нафтогаза"), а різниця продається вже комерційним структурам за ринковою ціною", - додав міністр.

За словами Реви, така практика існувала до 2014 року, коли Нафтогаз нараховував 11 кубометрів на один квадратний метр (нормативне забезпечення людей газом), а фактично було потрібно 7.

Міністр зазначив, що для впровадження монетизації необхідно вирішити декілька питань. По-перше, треба визначити нормативи, скільки люди споживають зараз. По-друге, в уряді повинні чітко розуміти, кому надані ці кошти на монетизацію. По-третє, йдеться про платіжну, фінансову дисципліну, починаючи від державного бюджету і закінчуючи громадянами, які, отримавши кошти від держави, будуть сплачувати за житлово-комунальні послуги.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072860
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору