EN|RU|UK
 Політика України
  2021  4

 САП саботує розгляд у суді справи Мартиненка, - адвокат

Шевченківський райсуд Києва повернув до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для усунення недоліків обвинувальний акт у справі екс-депутата Миколи Мартиненка. НАБУ і САП усіма способами затягують розгляд у суді цієї справи.

Про це заявив адвокат Петро Бойко, коментуючи підготовче засідання Шевченківського райсуду Києва щодо об'єднаної справи "Енергоатому" і Східного ГЗК, повідомила прес-служба колишнього депутата, передає gazeta.ua.

"НАБУ і САП передали до суду відверто провальну справу, там немає навіть складу злочину, а замість збитків - держава отримала прибуток. НАБУ і САП ознайомилися з матеріалами захисту і прекрасно це знають. Тепер вони під різними приводами саботують розгляд справи в суді і намагаються відтягнути свою ганьбу", - зазначив захисник.

Він повідомив, що "на першому ж засіданні суду 21 червня антикорупційна прокуратура не раз продемонструвала свою заангажованість і непрофесіоналізм. САП пішла на безпрецедентний крок - намагалася вдруге обмежити Миколу Мартиненка та інших фігурантів справи в їх правах вже після закінчення розслідування і після передачі справи до суду для розгляду по суті. Прокурор САП безпідставно вимагав встановити їм обмеження у вигляді додаткових зобов'язань, які існували до передачі справи до суду (зокрема - обмежити переміщення). Хоча ці зобов'язання були давно скасовані судами як необґрунтовані ", - зазначив Бойко.

Він назвав дії САП "абсурдом". "Наприклад, прокурори разом із НАБУ хотіли заборонити одним фігурантам справи спілкуватися з іншими, які разом перебувають в залі суду. Тобто, якщо один з іншим привітався - це формально вже порушення своїх зобов'язань і тягне за собою покарання", - сказав адвокат.

"Суд відмовив у такій вимозі САП. Адже Микола Мартиненко раніше не порушив жодного накладеного на нього зобов'язання, нікуди не ховався і завжди повертався в Україну. У 2015 році він добровільно відмовився від депутатського імунітету. І лише завдяки його тиску НАБУ і САП через 2 роки передали справу до суду. Тому що їм нічого було туди передавати ", - підкреслив адвокат.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072838
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору