EN|RU|UK
 За кордоном
  19239  140

 Парламент Латвії заборонив навчання в приватних внз і коледжах російською мовою

Сейм Латвії ухвалив у четвер в остаточному читанні поправки до закону про внз, які передбачають заборону навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна

Міністерство освіти і науки пропонує дозволити вузам і коледжам, які реалізують програми навчання мовою, що не відповідає умовам закону про внз, продовжити їх реалізацію до закінчення терміну акредитації цих програм. Однак після 1 січня 2019 року прийом студентів на такі програми заборонять.

Відповідно до чинного закону, іноземною мовою дозволяється здійснювати навчання за такими програмами, де це необхідно для досягнення цілей навчання (мовні та культурні програми).

Міністерство обґрунтовує свою пропозицію тим, що з урахуванням поправок до закону про освіту в зв'язку з реалізацією програм навчання на етапі середньої освіти необхідно встановити чіткі умови щодо мови програм навчання у внз і коледжах.

Так як держава регулює критерії реалізації програм навчання та критерії їх акредитації, вона має право також встановлювати, якою мовою реалізуються ці програми, вважає міністерство.

Як пояснили інформагентству BNS в Міносвіти, зміни, які регулюють мови викладання в приватних вузах, виходять з нещодавно затверджених поправок до закону про освіту, які передбачають поступовий перехід на навчання тільки державною мовою в середній школі. Досі закон про внз регулював використання мов тільки в державних вузах, але, оскільки вища освіта є делегованою державою функцією, такі ж зміни необхідні і в приватних вузах.

Навчання в університетах, як і раніше, можна буде вести однією з мов ЄС. У державних вузах Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках - для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов'язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває понад шість місяців.

Раніше президент Латвійської асоціації приватних вузів, ректор вищої школи бізнесу "Туріба" Алдис Бауманіс заявив агентству BNS, що поправки негативно вплинуть на експорт вищої освіти - кількість іноземних студентів зменшиться, а з нею і доходи бюджету. Він розцінює це рішення як непродумане й ухвалене в передвиборчий період.

Приблизно третина студентів приватних вузів навчалися в минулому році в Латвії російською мовою.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072818
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору