EN|RU|UK
 За кордоном
  5619  23

 Суд РФ відхилив скаргу Siemens у справі про "кримські турбіни"

Арбітражний суд Московського округу в четвер, 21 червня, відмовив у задоволенні касаційної скарги компанії "Сіменс технології газових турбін" (СТГТ), що є спільним підприємством німецького концерну Siemens і російської компанії "Силові машини". СТГТ подала апеляцію на рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили в позові до компаній ТОВ "Технопромекспорт" і ВАТ "Технопромекспорт" у справі про "кримські турбіни".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

Належна на 65 відсотків німецькому електротехнічного гігантові компанія вимагає повернення турбін, вироблених для електростанції в Тамані, але поставлених в анексований Росією Крим. Німецький концерн залучений до справи як третя особа і не виступає самостійним позивачем.

Скандал навколо поставок німецьких газотурбінних установок у Крим всупереч санкціям ЄС розгорівся влітку минулого року. Siemens звинувачує обидва "Технопромекспорти" в недотриманні умов договору. У відповідь на переміщення турбін ЄС ввів проти трьох російських компаній і трьох фізичних осіб додаткові санкції.

Нагадаємо, в липні 2017 року Раніше агентство Reuters оприлюднило розслідування, яке встановило: турбіни, поставлені в окупований Крим для подальшого використання на зведених Росією електростанціях, були зроблені на спільному з російським концерном "Силові машини" заводі "Сіменс технології газових турбін". У березні німецька компанія заявляла, що обладнання було доставлено в Тамань, однак, як стверджують джерела Reuters, дві з чотирьох турбін опинилися в Севастополі, де їх мають намір встановити на місцевій електростанції.

Читайте також: "Це їхні турбіни чи вже ні? Було проведено серйозну переробку", - Мінекономрозвитку РФ про постачання Siemens у Крим

Про можливість перенаправити турбіни в Крим говорили і раніше, проте у Siemens зазначали, що дані турбіни призначені виключно для Тамані, а не для окупованого українського півострова, куди поставки такого обладнання заборонені санкціями ЄС.

Siemens категорично заперечує свою причетність до передачі турбін із Росії в Крим. 11 липня концерн Siemens подав позови до Арбітражного суду Москви через газові турбіни, які всупереч санкціям незаконно доставлені з Росії в Крим. Відповідачами є дві російські компанії.


21 червня у своєму повідомленні концерн Siemens заявив, що припинить поставки енергоустаткування за держзамовленням із РФ.

Європейський Союз 4 серпня додав до санкційного списку трьох чиновників і три компанії в Росії після скандалу з газовими турбінами Siemens, завезеними всупереч контрактам до анексованого Криму.

Німецький концерн Siemens та інша дочірня компанія в Росії, "Сіменс технології газових турбін", судяться з підрозділами "Ростеха", двома компаніями з однаковою назвою "Технопромекспорт" (ВАТ "Технопромекспорт" і ТОВ "Технопромекспорт"), з приводу чотирьох газових турбін німецької компанії, які опинилися в анексованому Росією Криму. Siemens зазначає, що, за контрактом, турбіни призначалися для іншої теплової електростанції в Росії, і цей контракт прямо виключає можливість перевезти їх з Росії до Криму, оскільки щодо півострова діють санкції ЄС.

Читайте також: Siemens оскаржив рішення російського суду за позовом про повернення турбін із Криму

Російська сторона заявляє, що після того як один із двох "Технопромекспортів", з яким було укладено контракт, перепродав турбіни іншому "Технопромекспорту", ці турбіни вже вважаються "придбаними на вторинному ринку" і їх уже не стосуються обмеження за первісним контрактом.

10 грудня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив дочірній компанії концерну Siemens в позові до структур корпорації "Ростех" про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, які згодом були перевезені до Криму. Раніше, в грудні 2017 року, той же суд відхилив позов німецької корпорації Siemens про повернення в Росію з Криму чотирьох газових турбін, завезених на півострів у порушення домовленостей. А в листопаді 2017 року цей суд втретє відхилив позов про арешт цих турбін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072782
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору