EN|RU|UK
 Економіка
  8884  37

 Перші наслідки обмеження імпорту сірчаної кислоти - зменшення надходжень до бюджету валюти, падіння курсу гривні, - Каленков

Україна не досягне зростання ВВП у 5-7%, до якого, за заявою прем'єр-міністра, потрібно прагнути, якщо в країну штучним способом заборонять імпорт сировини - сірчаної кислоти, яка використовується в металургійному виробництві.

Про це повідомив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ефірі телеканалу "112 Україна".

За словами Каленкова, гірничо-металургійний комплекс країни перебуває під жорстким тиском протекціоністських розслідувань з боку США та ЄС, веде конкурентну боротьбу за право залишитися на світовому ринку, але водночас стикається з несправедливою ситуацію, коли українська сторона ставить під загрозу існування галузі.

"Я можу вкотре підтвердити те, що говорив прем'єр-міністр, заявляючи, що нам потрібне зростання мінімум 5%-7%, ми зараз маємо 2%. Мати зростання 5%-7% ВВП - це потрібно мати зростання промисловості понад 10%. Гірничо-металургійний комплекс дає третину цього зростання. Зараз ми перебуваємо під великим тиском. Всередині України нас обмежує логістика, на зовнішніх ринках триває ціла хвиля протекціоністських розслідувань. Сполучені Штати Америки, тепер Євросоюз, Туреччина, країни Перської затоки. Ми конкуруємо в дуже жорсткій боротьбі. Для нас дуже важливий будь-який фактор, який може вплинути на наші продажі", - заявив глава об'єднання підприємств.

За словами Каленкова, перші наслідки обмеження імпорту в країну сірчаної кислоти - зменшення валюти, яка надходить у бюджет країни, падіння курсу гривні.

Нагадаємо, підприємства, "Сумихімпром" і "Східний ГЗК", які перебувають у підпорядкуванні Мінекономрозвитку і торгівлі, ініціювали розслідування щодо сірчаної кислоти, результатом якого може стати введення мит на її ввезення в Україну. За словами промисловців, такі дії ведуть до монополізації ринку цими двома підприємствами.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072733
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору