EN|RU|UK
 Політика України
  19315  81

 Грановський: Якби Луценко міг висунути підозри Кернесу, він би це зробив. Це ж big fish. Але обставини не дозволяють

Якби Генеральний прокурор Юрій Луценко міг пред'явити підозри чинному меру Харкова Геннадію Кернесу, то він би це зробив. Але є обставини, які цього не дозволяють.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів народний депутат від БПП Олександр Грановський, якого називають неофіційним куратором прокуратури та судової системи в країні.

Далі наводимо уривок розмови журналіста Цензор.НЕТ із нардепом Грановським.

- Аналітики писали, що Порошенко напередодні виборів заручився підтримкою Кернеса, Труханова і Філатова. І саме тому, наприклад, кримінальна справа Кернеса зависла в суді.

- Хто ці люди, яких ви перерахували?

- Мери Харкова, Одеси та Дніпра.

- Значить, кожен з них став мером не завдяки президенту, правда?

- Безумовно.

- Кожен з них точно є особистістю. З власним рейтингом. Я вас намагаюся підштовхнути до правильної відповіді на це запитання. Чи можна припустити, що чинна влада може зробити щось таке, щоб не дати цим людям переобратися? У них же є власні сили.

- Може, звичайно! Посадити, наприклад. Згадаю, так звану "кооперативну справу", в рамках якої з Михайла Добкіна недоторканність зняли. А Кернесу навіть підозру не вручили, хоча їх обох в перший же день скандалу Луценко назвав підозрюваними.

- Не знаю нічого про це. Я думаю, що якщо ви запитаєте у Кернеса, то він щось на це питання відповість.

- Ні. Він відповів мені на це запитання: "Без коментарів". У нас з ним закінчилося інтерв'ю тим, що він мене вигнав.

- Вигнав. Так буває. Дивіться, я не знаю про цю справу нічого.

- Про "кооперативну справу"?! Ви голосували за зняття недоторканності з Добкіна?

- Голосував за все, крім арешту.

- І нічого не знаєте про цю справу?! Тобто голосували, не розібравшись?

- Ні-ні, я маю на увазі, не знаю того, що відбувається сьогодні. Думаю, що розумію, як міркує Юрій Віталійович (Луценко, - ред.). Якби Юрій Віталійович міг пред'явити підозри чинному меру Харкова, повірте мені, він би це зробив. Це ж так звана big fish ("велика риба" - англ.). Але, напевно, обставини не дозволяють.

- Або Петро Олексійович?

- Ми вже з вами розібралися, Петро Олексійович не може взяти чарівну паличку і відправляти промінчики - той сюди, той сюди. Ви вірите в те, що Луценко не пред'явив би підозру Кернесу, якби ...

- Якби його про це попросив Порошенко? Безумовно. Сам Юрій Віталійович на початку, повторюся, називав навіть Кернеса підозрюваним. А потім все затихло.

- Тоді хай так. Ми з вами домовимося про окрему зустріч, ви принесете папірці. Якщо прийдемо до висновку, що є підстави висувати підозру Кернесу, я на це питання буду по-іншому реагувати. Поки ж я приблизно відчуваю, як Юрій Віталійович міг би міркувати. Для нього це було б прикольно зловити таку велику рибу. Тому я думаю, що він не просто так не пред'являє.

- І я думаю, що неспроста, але у нас з вами різні "неспроста".

- Мабуть. Далі. Труханов. Його справу веде НАБУ. Де тут Петро Олексійович? Про що говорити? Щодо Філатова, наскільки відомо, немає ніяких проваджень.

Повний текст інтерв'ю з Олександром Грановським читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072692
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору