EN|RU|UK
 Політика України
  9920  43

 Грановський: Якщо в когось є ілюзія, що ВККС - це ручна собачка влади, то це повна нісенітниця

Вища кваліфікаційна комісія суддів - не ручний орган влади і не виконує всіх її забаганок.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів народний депутат від БПП Олександр Грановський, якого називають неофіційним куратором прокуратури та судової системи в країні.

На запитання щодо залежності суддів від влади у зв'язку з тим, що вони чекають перепризначення, він відповів: "Підіть трошки в ґрунт. Хто ці рішення приймає? Насамперед ВККС (Вища кваліфікаційна комісія суддів - колегіальний орган із 16 членів, відповідає за набір суддів, їх оцінювання. - Ред.). Якщо раптом у когось є ілюзія, що ВККС - це ручна собачка влади, яка виконує всі її забаганки, то це повна нісенітниця. Дурість несусвітня. Якщо Ви на це глибше подивитеся, то побачите, що були люди, які не пройшли чи до Верховного Суду, чи... І ці люди, на перший погляд, були дуже лояльні до влади. Але не пройшли".

Водночас приклади Грановський назвати відмовився: "Не хочу. Вже точно ці прізвища з моїх вуст не звучатимуть. Зрозумійте одне - не буде ВККС виконувати чиїсь абсолютно ідіотські інструкції. Не буде. Їх немає. Їх немає!"

На заключне питання, чи є залежними судді і прокурори в Україні, він заявив: "Да не буває незалежних людей взагалі! Але точно можу сказати - президенту вигідно зберегти вертикалі, які діяли, але він за останні роки саме від безлічі повноважень відмовився. Нерозумно вважати інакше . Тому відповідь у мене така: за останні роки структурні зміни як в органах судової влади, так і в органах правопорядку такі, що неможливо дати комусь команду, яку беззаперечно виконають. Чому? Тому що захистити людину не можна. Що, хіба президент впливає на НАБУ сьогодні? Це ж найважливіша штука в усьому цьому. Чи можна дати команду, не пропонуючи захист у відповідь? Самі подумайте. Ніхто її не виконає. Напевно, в інші роки всі варилися в одному котлі. Ти давав команду - ти ж міг і покарати. Тому вертикалі були. А сьогодні ти можеш дати судді гарантію, що однозначне рішення ухвалить Вища рада правосуддя? Не можеш. Ти можеш захистити від НАБУ? Не можеш. Які можуть бути "вказівки"? Це ж очевидно".

Повний текст інтерв'ю з Олександром Грановським читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072680
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору