EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  6724  27

 Надання Україні партнерства з розширеними можливостями зміцнить безпеку НАТО, - Вершбоу

Питання України може стати важливим консолідуючим фактором на саміті НАТО в липні.

Про це пише колишній заступник Генсека НАТО Александр Вершбоу в статті для Real Clear World, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Аналітик зазначає, що саміт Альянсу в Брюсселі в липні відбудеться на тлі зростання напруження відносин у Трансатлантичному регіоні.

Однак є одна конкретна ініціатива, яка може об’єднати союзників по обидва боки Атлантичного океану і підтримати міжнародну колективну безпеку, – зміцнення партнерства НАТО з Україною, зазначає Вершбоу.

Україна прагне вступити до НАТО. Це не можливо зробити негайно через теперішній стан безпеки, а також стан реформування оборонного сектору України, однак це питання має залишатися предметом переговорів. Хоча це не замінює членства, запрошення України стати партнером з розширеними можливостями є природним кроком у відносинах НАТО з Києвом, переконаний експерт.

НАТО запровадило механізм партнерства з розширеними можливостями з діалогу та співпраці (ЕОР) в 2014 році. Метою цього партнерства є покращення взаємодії між країнами-членами Альянсу на ключовими країнами-партнерами.

Статус ЕОР дається тим партнерам, які роблять значний внесок до місій НАТО. Перелік країн-кандидатів залишається невеликим і містить Австралію, Фінляндію, Грузію, Йорданію та Швецію.

України немає в цьому переліку, хоча Київ відповідає всім критеріям для цього статусу, вважає Вершбоу.

Аналітик навів аргументи на користь зміцнення партнерства з Україною: Україна бере участь у місіях НАТО, вона збільшила внесок до місії з консультування та навчання сил в Афганістані. Київ також надавав значну допомогу операціям союзників на Балканах та в Середземноморському регіоні і є однією з чотирьох країн без статусу членства, які беруть участь у Силах реагування НАТО, поряд із Грузією, Фінляндією та Швецією.

Україна спрямовує 5% валового внутрішнього продукту на оборону – більше ніж будь-яка країна-член НАТО. За чотири роки війни з підтримуваними Росією силами на Донбасі Україна сформувала найбільш випробувану в боях військову силу на Європейському континенті і значно зміцнила військово-промисловий комплекс, наголошує експерт.

Для Альянсу, українські можливості, знання та технічні спроможності є дуже цінними, переконаний автор.

Ніхто так добре не знає Росію, як Україна, а також не має такого значного практичного досвіду у протистоянні російським кібернападам, дезінформації та іншим формам "гібридної війни", спрямованої на руйнування наших демократій. Україна також відіграє значну роль у зусиллях Альянсу із посилення безпеки на Чорному морі з метою захисту південно-східного флангу НАТО, зауважує Вершбоу.

Обговорення цього питання в Альянсі кілька місяців блокує небажання Угорщини погодитися на зустріч НАТО та керівництва України під час саміту в Брюсселі. Угорщина порушує питання застосування закону про освіту щодо угорської меншини в Україні. У відповідь, Київ утілює заходи, щоб угорськомовна меншина мала можливість прослуховувати курси угорською мовою на всіх рівнях поряд з вивченням державної мови. Є свідчення того, що Будапешт, можливо, буде готовий відокремити це питання від питання безпеки і суверенітету України і дозволить проведення зустрічі на рівні керівництва держави, повідомляє Вершбоу.

Україна засвідчила, що вона гідна перейти на новий рівень відносин з НАТО. Надання статусу ЕОР буде не тільки символічним визнанням її важкої роботи на підтримку Альянсу, але і зміцнить безпеку НАТО, переконаний експерт.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072673
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору