EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7045  26

 Трьох харківських підприємців оштрафовано за поширення російських книг без дозволу, - Держкомтелерадіо

У Держкомтелерадіо повідомили, що трьох підприємців оштрафовано за незаконне поширення без відповідного дозволу російської видавничої продукції в Харкові.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Державного комітету України з питань телебачення і радіомовлення.

" Під час проведення у Харкові заходів Держкомтелерадіо з виявлення та припинення незаконної реалізації книжкової продукції, завезеної з Російської Федерації без дозвільних документів, на трьох фізичних осіб-підприємців накладено адміністративно-господарські штрафи.

Зокрема, порушуючи вимоги Закону України "Про видавничу справу", торгували книжками, завезеними з території РФ без відповідних дозволів, ФОП Виноградова Н.В. у магазині "Books", ФОП Лапта І. С. у магазині "Сквозняк",ФОП Осадчий С. І. у магазині "LIDERBOOKS".

Книжки, які розповсюджувалася без дозвільних документів, вилучено з обігу, а на кожного суб’єкта господарювання накладено адміністративно-господарський штраф у розмірі 37 тис. 230 грн. У разі повторного порушення підприємцями чинного законодавства, сума штрафу складатиме вже 186 тис. 150 грн.

Нагадаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту", згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Держкомтелерадіо закликає книгорозповсюджувачів до безумовного дотримання закону та наголошує, що легально ввезеною в Україну може вважатися лише продукція, про видачу дозволу на ввезення якої є відповідний запис в інформаційно-телекомунікаційній системі органів доходів і зборів та Реєстрі видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, за умови документального підтвердження факту її придбання у суб’єкта господарювання, який ввіз продукцію відповідно до отриманого дозволу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072669
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору