EN|RU|UK
 Політика України, Події
  4234  17

 У цих діях ми бачимо злочин проти свободи слова, - Комітет з питань свободи слова ВР прийме заяву щодо Пономарьова, який відібрав телефон у журналіста Цензор.НЕТ

Ситуацію з нападом нардепа Олександра Пономарьова на журналіста Цензор.НЕТ Івана Марусенка обговорили на парламентському комітеті з питань свободи слова.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Під час засідання комітету його голова Вікторія Сюмар зазначила, що Комітет з регламенту не дозволив почати слідчі дії щодо депутата Пономарьова, який забрав. (Телефон у журналіста Цензор.НЕТ Івана Марусенка. - Ред).

На думку Сюмар, комітет зі свободи слова повинен зробити свою заяву, що подібні дії народних депутатів завдають серйозної шкоди репутації всього парламенту і мають пряме відношення до злочинів проти свободи слова в Україні.

"Я думаю, що наша політична позиція в цьому плані повинна бути зафіксована", - підкреслила Сюмар.

"Якщо кожен депутат, якого знімають, буде забирати телефони, а потім звинувачувати журналістів - то це неприпустимі речі. Ми ухвалили жорстке рішення щодо людей, які вдавали журналістів, але й депутати не повинні дозволяти собі таких речей. Тому що це реально працює проти всіх об'єктивно і проти суспільства першочергово. Тому, якщо ви не проти, приймімо таку заяву", - підкреслила глава комітету.

Нардеп Ростислав Павленко виступиві з пропозицією запросити на засідання комітету зі свободи слова депутата Пономарьова, підготувати заяву та послухати його.

"Якщо він не прийде - це його право. Якщо прийде - висловить свою позицію. Думаю, що це важливо з точки зору показової позиції. Наша заява ні на що не вплине, але в присутності колеги - це буде більш повчально для всіх ", - зазначив він.

Сюмар підтримала пропозицію запросити колегу, щоб він пояснив дії, "які ми бачимо як злочин проти свободи слова".

Нагадаємо, регламентний комітет ВР не підтримав подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Пономарьова.

Нагадаємо, 7 лютого екс-"регіонал", нардеп із депутатської групи "Воля народу" Олександр Пономарьов у кулуарах Верховної Ради вихопив із рук і забрав мобільний телефон у парламентського кореспондента Цензор.НЕТ Івана Марусенка, тоді як журналіст знімав на камеру телефону коментар нардепа.

Читайте также: Нардеп Пономарев в кулуарах Рады выхватил телефон из рук корреспондента Цензор.НЕТ: "Я не сяду, не переживайте". ВИДЕО

Редакція Цензор.НЕТ розцінює вчинок Пономарьова, як перешкоджання журналістській діяльності та вважає це підставою для відкриття кримінального провадження.

"За 7 років роботи парламентським кореспондентом не пам'ятаю такого зухвалого і нахабного ставлення до журналістів з боку депутатського корпусу. Депутат Пономарьов мало того, що почав говорити журналістам, де і як вони повинні знімати, ще й вихопив камеру, позбавивши мене можливості виконувати свою роботу. При цьому, якби не зчинився скандал, то я думаю, що свого телефона я б більше не побачив. Крім того, Пономарьов негідно прикривався своєї депутатською недоторканністю. Навіть найбільш агресивно налаштовані "регіонали" не дозволяли собі вихоплювати і забирати камеру", - прокоментував інцидент парламентський кореспондентЦензор.НЕТ Іван Марусенко.

Варто зазначити, що зйомка і сам інцидент відбувалися в публічному місці - кулуарах Верховної Ради.

Того ж дня прокуратура міста Києва порушила кримінальне провадження щодо перешкоджання народним депутатом України Олександром Пономарьовим професійній діяльності журналістів, зокрема, журналіста Цензор.НЕТ Івана Марусенка.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072580
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору