EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  16423  71

 Напади з боку праворадикальних груп в Україні часто залишаються безкарними, - доповідь ООН

В Україні скоєно 25 нападів праворадикальними групами, і вони часто залишаються безкарними.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в тексті доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини.

"З наближенням передвиборчих кампаній президентських і парламентських виборів 2019 року захист свободи думок і їх вираження, свободи засобів масової інформації, мирних зібрань та асоціацій є обов'язковою умовою для забезпечення відкритого і конструктивного демократичного і громадянського простору", - сказано в доповіді.

Відзначається, що з лютого по травень поточного року зафіксовано 41 випадок посягання на свободу вираження поглядів, свободу засобів масової інформації, свободу мирних зібрань і об'єднань, а також випадки дискримінації, використання мови ворожнечі і насильства щодо меншин (зокрема ЛГБТ і ромів).

"Уряд України несе відповідальність за 28 із цих порушень: у двох випадках напад, як стверджується, було скоєно державними суб'єктами, а в 26 випадках уряд не запобіг нападу, не розслідував його і (або) не забезпечив судове переслідування відомих виконавців нападів. Збройні групи несуть відповідальність за три задокументованих порушення прав людини. УВКПЛ глибоко стурбовані тим, що на території, контрольованій урядом, 25 нападів скоїли крайні праві групи, часто безкарно", - йдеться в тексті доповіді.

В ООН вимагають від української поліції й прокуратури ретельно розслідувати такі напади.

"Глибоке занепокоєння викликали два окремих напади на ромські громади в Києві і Рудному, унаслідок яких були дощенту спалені їхні поселення. Обидва напади розслідуються, але вже відомо, що однин із них було скоєно правою вкрай радикальною групою "С14" у присутності поліції" , - сказано в доповіді.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072553
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору