EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  858  0

 Підписано меморандум про дорожню карту в сфері реалізації арештованого майна

У середу, 20 червня, був підписаний меморандум про дорожню карту в сфері реалізації арештованого майна. Меморандум передбачає співпрацю відомств, які підписали його, а саме: Мінекономрозвитку, Мін'юсту, урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" та державної компанії "СЕТАМ".

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, підписання відбулося на брифінгу в будівлі Кабінету Міністрів України.

Перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Максим Нефьодов: "Приємно, що ми рухаємося вперед у процесі реформи, пов'язаної з продажем державного майна. Шляхом довгих переговорів усіх сторін ми прийшли до спільного знаменника ... Наша головна мета - позбутися від огороджених загонів, де кожен робить бізнес за своїми правилами, навіть не важливо  - за хорошими правилами чи ні. Для ринку це незручно. Уявіть, якби кожен банк брав платежі тільки в межах власної мережі. Це неефективно, незручно, це обмежує конкуренцію. Страждаємо всі ми, платники податків, тому що йдеться про державні підприємства".

Нефьодов підкреслив, що чинна з 2014 року електронна система торгів арештованим майном Open Market буде поширюватися на нові майданчики, зокрема, на малі активи й майно банків, які перебувають на етапі ліквідації.

"Це дасть більший доступ інвесторам до цих активів. Це дасть зручність для потенційного покупця і краще клієнтське обслуговування", - додав Нефьодов, нагадавши, що старт малої приватизації повинен початися за кілька тижнів.

Сергій Пєтухов, заступник міністра юстиції з питань євроінтеграції, повідомив, що система Open Market вже показала свій результат і принесла понад 6 млрд грн за реалізацію арештованого майна. Сьогодні робота "СЕТАМ", яка реалізує Open Market, вдосконалюється, виходячи з досвіду роботи впродовж трьох років.

"Торги відбулися вчасно, кредитори отримали гроші, держава отримала свою частину. Ми фіксуємо, що впровадження такої системи дозволяє отримати більше коштів за продане майно. Це стосується ринку арештованого майна. Але, крім того, "СЕТАМ" присутній на інших ринках, на яких конкурує з іншими майданчиками. Ефективність його роботи дозволяє йому заробляти гроші і приводити до того, що держава не витрачає додаткових коштів із бюджету", - зазначив Пєтухов.

Гендиректор підприємства "СЕТАМ" Віктор Вишнев повідомив, що підписаний меморандум стосується двох головних завдань. По-перше, доступ до ринку арештованого майна буде надаватися всім охочим майданчикам. "СЕТАМ" як майданчик для реалізації об'єктів малої приватизації, за його словами, зможе підвищити ефективність таких продажів завдяки широкій клієнтській базі.

"Ми сподіваємося, що після підписання сьогоднішнього меморандуму, ми зможемо ще більше допомагати державі в тому сенсі, що активно включимося в процес малої приватизації", - зазначив він.

Олеся Архипська, менеджер проектів урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" відзначила, що фактично в Україні проводиться реформа системи торгівлі арештованим майном: "Ми почули ринок, ми почули електронні майданчики, які вимагали відкрити ринок торгівлі арештованим майном і давати можливість приєднатися всім охочим. Тому ми фактично взялися за цю реформи. Фактично спільними зусиллями ми реформуємо систему торгівлі арештованим майном".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072532
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору