EN|RU|UK
 Політика України
  18525  130

 Президент повинен залишатися Верховним головнокомандувачем і відповідати за зовнішню політику після будь-яких реформ Конституції, - Турчинов

За будь-яких змін у Конституції України за президентом країни повинна зберегтися посада Верховного головнокомандувача і повноваження у сфері міжнародних відносин, оскільки в умовах військової агресії й необхідності максимально оперативного вирішення завдань інститут колегіального ухвалення рішень не ефективний.

Як передає Цензор.НЕТ, про це секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Посада Верховного головнокомандувача повинна залишатися за президентом, її не можна віддавати керівнику колегіального органу. Це ж, я переконаний, стосується і міжнародних відносин ... Будь-які реформи можуть мати місце, але президент повинен залишитися Верховним головнокомандувачем і відповідати за зовнішню політику", - зазначив він.

Турчинов нагадав, що не з чуток знає специфіку роботи уряду, оскільки "має досвід роботи в складний для України період у Кабінеті Міністрів, у якому для ухвалення будь-якого рішення необхідно заручитися підтримкою більшості членів уряду".

"А в умовах, коли необхідно ухвалювати рішення швидко, без обговорень, коли необхідно бути в епіцентрі подій, брати одноосібно на себе відповідальність, така схема не працює", - зазначив секретар РНБО.

Говорячи про можливість внесення змін до Конституції України, Турчинов зазначив, що теоретично, за наявності в парламенті 300 голосів, народні депутати можуть це зробити.

"Але при цьому я переконаний, що будь-які реформи, коли країна перебуває в умовах військової агресії, не повинні передбачати ліквідацію інституту президента. Ми не можемо зробити посаду президента бутафорською, залишити для неї тільки представницькі функції", - підкреслив він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072529
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору