EN|RU|UK
 Політика України
  22238  101

 У Transparency International назвали "недалекоглядним" і "таким, що підриває довіру" рішення Порошенка про призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Transparency International Україна вважає, що призначення аудитором НАБУ Павла Жебрівського підриває довіру до майбутніх результатів аудиту.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу організації.

"TI Україна наполягає на недалекоглядності рішення про призначення аудитором НАБУ колишнього чиновника і політичного діяча Павла Жебрівського. Цей крок руйнує довіру до незалежності і професіоналізму майбутнього процесу проведення аудиту", - йдеться в заяві організації.

В TI Україна зазначають, що Павло Жебрівський, призначений аудитором за квотою президента України, не відповідає жодній з вимог до потенційного аудитора, перелік яких містить закон "Про НАБУ". Крім того, він до недавнього часу обіймав посаду, яка підпадає під підслідність НАБУ, тому існує потенційний конфлікт інтересів.

Також підкреслюється, що президент вибрав Жебрівського незважаючи на те, що цю посаду були готові зайняти експерти з підтвердженим досвідом проведення подібних аудитів та видатними досягненнями в розслідуванні високопоставленої корупції, включно з Карлосом Кастресану, Джованні Кесслером, Робертом Сторчем і Томасом Фаєрстоуном.

В організації також зазначають, що двоє інших членів комісії - від Кабміну і парламенту (Михайло Буроменський і Володимир Василенко), незважаючи на видатні наукові досягнення і досвід роботи в міжнародних організаціях і судових установах, ніколи не працювали з корупційними злочинами і не робили подібного аудиту.

Крім того, в організації нагадали, що процес вибору аудиторів завершився.

"Таким чином, формування комісії формально завершено. Вже найближчим часом комісія має провести аудит і дати оцінку ефективності діяльності НАБУ", - підкреслили в TI.

19 червня президент України Петро Порошенко за своєю квотою призначив Жебрівського аудитором бюро. За кілька днів до цього Жебрівський подав прохання про відставку з посади голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, яку він очолював три роки.

Жебрівський заявив, що здійснюватиме оцінку діяльності відомства "неупереджено, справедливо, безвідносно до політичних вподобань і підтекстів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072450
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору