EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  4339  19

 Верховний Суд України підтвердив законність будівництва готелю на Андріївському. ДОКУМЕНТ

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду на засіданні 5 червня 2018 року підтвердив постанову Київського адміністративного апеляційного суду від 23 квітня 2018 року за позовом приватного підприємства "Маркон" до Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) КМДА. Касаційна скарга чиновників ДАБК визнана необґрунтованою.

Про це ЦН стало відомо з копії рішення Верховного Суду України.

Нагадаємо, що рішення Окружного адміністративного суду Києва від 6 березня 2018 року та Київського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року були винесені на користь забудовника "Маркон". Приписи щодо зупинення будівельних робіт були кваліфіковані судами як незаконні.

Верховний Суд України підтвердив законність будівництва готелю на Андріївському 01
Верховний Суд України підтвердив законність будівництва готелю на Андріївському 02
Верховний Суд України підтвердив законність будівництва готелю на Андріївському 03

Зокрема, Верховний Суд взяв до уваги техногенні ризики, що загрожують об'єкту будівництва і навколишнім спорудам у разі незавершення будівництва протизсувних споруд та інженерних комунікацій через складний рельєф біля підніжжя Замкової гори та можливих паводків:

"Зупинення виконання робот на вказаному об’єкті може призвести до значних витрат та негативних наслідків щодо робіт, які вже виконані, зокрема через вплив погодних умов можливе руйнування недобудованих елементів об’єкта, в зв’язку з чим неможливо буде реалізувати наступні етапи будівництва", - йдеться в ухвалі Верховного Суду.

Сам "Маркон" у своєму офіційному прес-релізі, повідомляє, що незважаючи на рішення всіх судових інстанцій, має місце подальше блокування господарської діяльності компанії. Зокрема, напередодні компанія отримала повідомлення, підписане вже після рішення Верховного Суду, про анулювання права забудовника на виконання будівельних робіт. Наказ про анулювання підписано на підставі припису департаменту державного архітектурно-будівельного контролю від 5 січня 2018 року, не дивлячись на те, що цей припис було оскаржено в Окружному адміністративному суді 6 березня 2018 року і рішення суду набрало чинності.

"Виконавчий орган КМДА грубо порушує закон та ігнорує рішення судів усіх інстанцій, включно з ухвалою Верховного Суду, які неодноразово підтверджували право "Маркон" на експлуатацію земельної ділянки на київському Подолі… Ухвали-рішення судової влади чиновниками вперто ігноруються, будівельні роботи блокуються під формальними приводами, чим відкрито демонструються наміри рейдерства активів компанії "Маркон", - йдеться у повідомленні, поширеному Інтерфакс-Україна.

Верховний Суд України підтвердив законність будівництва готелю на Андріївському 04

Генеральний директор "Маркон" Валерій Павлюк стверджує, що "наявні на сьогодні документи дозвільного характеру, проектна документація, висновки багатьох експертиз і рішення всіх судових інстанцій свідчать про відсутність порушень законодавства з боку забудовника".

Нагадаємо, компанія "Маркон" здійснює будівництво 4/7-поверхового (з мансардою) готелю за адресою Андріївський узвіз, 14-16. Будівництво готельного комплексу площею 13,5 тис. м на 182 номери відбувається на підставі дозволу на проведення будівельних робіт № 2230-Пд /К від 14.10.2010.

Раніше під КМДА вимагали зупинити забудову Поштової площі та Андріївського узвозу: "SAVE автентику!"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072401
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору