EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6434  12

 На сьогодні переробляється лише 3% твердих побутових відходів України. Решта 97% просто вивозяться на сміттєзвалища, - Семерак

Сьогодні лише 3% твердих побутових відходів України переробляється.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі "112 Україна".

"Згідно з нашою стратегією, національною стратегією управління відходами до 2030 року, яка була розроблена й у листопаді минулого року схвалена, передбачено побудувати нову систему управління відходами, яка налічуватиме 300 регіональних центрів збирання і переробки твердих побутових відходів", - сказав Семерак.

За його даними, сьогодні лише 3% твердих побутових відходів України переробляється. Інші 97% просто вивозяться на безліч легальних і нелегальних, організованих і не організованих сміттєзвалищ і просто там викидається.

"Я написав листи до всіх ОДА, які відповідно до законодавства регулюють цю діяльність з проханням надати мені вичерпну інформацію про перелік сміттєзвалищ, їхнє географічне місцерозташування з координатами, з їхнім наповненням і морфологією", - сказав міністр.

Проте кілька ОДА в 2016 році не надали інформації більш ніж протягом року - це Одеська та Херсонська область.

"Органи місцевого самоврядування, на території яких локалізуються сміттєзвалища, несуть відповідальність за те, що відбувається на цій землі. Ми зібрали інформацію про понад 5600 сміттєзвалищ, про які нас поінформували органи місцевого самоврядування", - сказав Семерак.

Міністр підсумував, що за 2 роки перебування на посаді до нього прийшло два десятки інвесторів.

"На жаль, ми жодного не змогли локалізувати на якійсь територіальній громаді. Тому що очільники територіальних громад хочуть самі займатися цим прибутковим бізнесом і не пускають інвесторів", - сказав Семерак.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072398
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору