EN|RU|UK
 Політика України
  12747  53
Матеріали за темою:

 Закон про ВАС - суттєвий крок вперед у боротьбі влади проти корупції, ВР мусить невідкладно ухвалити поправки, - Лагард

Новий закон прокладає шлях до незалежного і сильного Антикорупційного суду, який спільно з існуючими інститутами приєднається до "забезпечення відповідальності та справедливості", яких вимагають українці.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду по Україні Крістін Лагард за підсумками розмови з Петром Порошенком, інформує Цензор.НЕТ.

"Я дуже обнадіяна ухваленням українським парламентом закону про Вищий антикорупційний суд, який є суттєвим кроком вперед у боротьбі влади проти корупції", - йдеться в документі.

Зазначається також, що сторони погодилися в необхідності невідкладного прийняття парламентом допоміжного закону, представленого президентом, для фактичного початку роботи суду.

"Не менш важливі зміни для відновлення підтриманих у першому читанні вимог щодо розгляду Вищим антикорупційним судом всіх віднесених до його юрисдикції справ, зокрема тих, що представляють собою всі нові апеляції за відповідними рішеннями, винесеними судами першої інстанції", - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, 14 червня закон про Антикорупційний суд набув чинності. Суд почне роботу після призначення не менше 35 суддів.

У НАБУ заявили: через те, що Вищий антикорупційний суд не буде розглядати апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах Бюро, багато проваджень щодо топ-чиновників залишаються поза юрисдикцією ВАС і можуть уникнути покарання. НАБУ переконане, що апеляції на вироки у справах НАБУ і САП, винесені судами загальної юрисдикції, повинні розглядатися в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Разом з тим, Єгор Соболєв зазначив: "У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифікована стаття про порядок апеляції". У відповідь у профільному комітеті ВР спростували звинувачення в замовчуванні правок в законі про ВАС, що стосуються апеляційного розгляду справ НАБУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072379
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору