EN|RU|UK
 Суспільство
  2550  5
Матеріали за темою:

 Міносвіти встановило фіксоване держзамовлення для всіх вишів Донбасу

Цього року МОН внесло мінімальну за останні роки кількість змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів перед вступною кампанією.

Про це заявив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров під час регіональної наради зі вступної кампанії 2018 року і змін в умовах прийому, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Я хочу звернути увагу, що внаслідок цих змін жодна суттєва правова норма не звужена. Це принципово. І ще дуже важливо, що взагалі не було змін в термінах вступної кампанії: все, як було прописано в Умовах початково – година до години", – підкреслив очільник директорату.

Він навів як приклад зміну до ЗУ "Про вищу освіту". Вона була ухвалена ВРУ наприкінці минулого року одночасно з ухваленням бюджету. Нею передбачено, що фіксовані обсяги держзамовлення встановлюються для усіх державних вишів Луганської та Донецької областей – незалежно від сфери їх управління. Раніше ж такі обсяги встановлювалися тільки для тих закладів вищої освіти, що перебувають в управлінні МОН.

Розширення можливостей відбулося, зокрема, за рахунок того, що вишам дозволили не встановлювати творчий залік – його запровадили цього року для низки спеціальностей замість творчого конкурсу. Тож відтепер творчий залік – це можливість, а не обов’язок закладу вищої освіти.

Ще одна новація – зарахування вступникам на магістратуру результатів Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, що проводиться за технологією ЗНО для вступу на правничі та низку гуманітарних спеціальностей, на будь-яку іншу спеціальність. Рішення про таке зарахування ухвалюватиме приймальна комісія.

Суттєвою зміною є нарахування балів за особливі успіхи призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. "Бонус" діятиме лише в разі вступу на спеціальності "Середня освіта (Фізична культура)" та "Фізична культура і спорт". У цьому разі до конкурсного балу додаватимуть 10 балів. Подавати заяви таким вступникам потрібно у паперовій формі, щоб приймальні комісії могли перевірити документи, що підтверджують їхнє право на отримання додаткових балів. Якщо у приймальних комісій виникатимуть сумніви з цього приводу, то їм необхідно звертатися за підтвердженням до Мінмолодьспорту.

Нагадаємо, в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб підготували інформаційний ролик для абітурієнтів з окупованих територій з інструкціями, як вступити в українські вищі навчальні заклади. Крім того, низка навчальних закладів під час вступної кампанії надасть безкоштовне житло абітурієнтам з окупованих територій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072371
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору