EN|RU|UK
 Політика України
  3030  16

 Україна розраховує, що майбутні переговори з Угорщиною на Закарпатті будуть успішними, - Беца

Українська сторона зацікавлена ​​в конструктивному врегулюванні проблемних питань з Угорщиною і сподівається, що переговори за участю міністрів закордонних справ та освіти двох країн, а також представників угорської громади Закарпаття будуть успішними, повідомила речник Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Українська сторона була і залишається зацікавленою в конструктивному врегулюванні проблемних питань з Угорщиною і розблокування Будапештом діалогу України з НАТО і взаємодії на міжнародній арені. Ми розраховуємо, що переговори за участю міністрів закордонних справ та освіти двох країн, а також представників угорської громади України, заплановані на 22 червня на Закарпатті будуть успішними", - йдеться у відповіді речника МЗС на відповідне запитання агентства у вівторок.

М.Беца нагадала, що український уряд ухвалив і передав до Верховної Ради пропозиції про продовження перехідного періоду імплементації ст. 7 закону "Про освіту" до 2023 року.

"Українська сторона запропонувала угорській стороні підписати декларацію на рівні міністрів освіти за підсумками зустрічі 22 червня, щоб додатково підтвердити силу всіх чинних двосторонніх документів, а також готовність до взаємодії в ході імплементації закону "Про освіту"", - зазначила дипломат.

М.Беца також розповіла, що для практичного початку такої взаємодії було запропоновано створити спільну українсько-угорську робочу групу з питання імплементації ст.7 закону "Про освіту" в складі представників міністерств освіти і закордонних справ обох країн і представників угорської громади в Україні.

За її словами, робоча група буде забезпечувати вироблення загального механізму впровадження ст.7 закону в закладах загальної середньої освіти з навчанням угорською мовою відповідно до прикінцевих рекомендацій Венеціанської комісії та буде сприяти систематичному проведенню консультацій з розробки імплементаційного законодавства на виконання закону "Про освіту".

Речник МЗС уточнила, що українська сторона також запропонувала представникам угорської меншини приєднатися до робочих груп по розробці нормативних документів щодо імплементації закону "Про освіту", зокрема закону України "Про загальну середню освіту", стандартів освіти, освітніх програм.

Крім того, Україна запропонувала підготувати новий протокол про співпрацю у сфері освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2019-2022 роки, в якому були б деталізовані питання навчання і вивчення угорської мови в закладах середньої освіти в місцях компактного проживання угорської національної меншини в Україні.

"Ми розраховуємо, що всі ці кроки дозволять зняти напругу в українсько-угорських відносинах, розблокувати саміт Україна-НАТО та відновити конструктивну взаємодію з усіх питань", - підсумувала М.Беца.

Нагадуємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі заблокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту. Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072319
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору