EN|RU|UK
 Політика України
  4127  19

 У Раді зареєстровано ще один антиросійський закон: у сфері медицини

Депутати зареєстрували ще один антиросійський законопроект.

Про це йдеться на порталі ВРУ, передає УНН.

Так, депутати І.Мосійчук, А.Лозовий та Д.Лінько 18 червня зареєстрували проект закону №8493 "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі".

Документ передбачає заборону закупівлі за державні кошти лікарських засобів та медичних виробів, які виготовляються на території Російської Федерації та/або постачаються установами, організаціями, підприємствами, зареєстрованими на території Російської Федерації, та/або постачаються установами, організаціями, підприємствами, кінцевими бенефіціарами та/або керівниками яких є громадяни Російської Федерації.

Головним комітетом, що має першочергово розглянути документ, визначено комітету ВР з питань економічної політики.

Автор документу І.Мосійчук вже прокоментував цю ініціативу на власній сторінці у Faсebook.

Так, нардепів збурив той факт, що попри військові дії на Сході, українські лікарні до цього часу купують медичні засоби в російських компаній. За даними політика, у ТОВ "Діагностичні системи Україна", що є дочірнім підприємством нижньоновгородського ТОВ НВО "Діагностичні системи", вітчизняні лікувальні заклади вже придбали тест-системи для крові на понад півмільйона гривень.

Більше того, CROWN AGENTS, яке за кошти нашого бюджету купує для МОЗ ліки та медвироби, має намір переказати на рахунки російської "дочки" — ТОВ "Діагностичні системи Україна" — ще майже 120 тис. доларів українських платників податків.

"Всього CROWN AGENTS планує закупити в російської компанії ТОВ "Діагностичні системи України" (вона ж ТОВ НВО "Діагностичні системи") 651 набір тест-систем для виявлення гепатиту В, 643 набори тест-систем для виявлення гепатиту С та 609 наборів тест-систем для виявлення сифілісу. Враховуючи те, що вартість одного такого набору становить 63 долари, загальна сума угоди становитиме майже 120 тис. доларів. Тобто в перерахуванні в національну валюту понад 3 млн грн коштів українських платників податків буде передано російській компанії", — зауважив Мосійчук.

Він також зазначив, що депутати вимагають не допустити такої ситуації.

Нагадаємо, як раніше досліджували ЗМІ, власниками ТОВ "Діагностичні системи України" та ТОВ "НВО "Діагностичні системи" з Нижнього Новгорода є громадяни РФ - батько і син Буркови.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072283
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору