EN|RU|UK
 За кордоном
  4872  10

 З 1 липня в столиці Литви вводять новий податок для туристів

З 1 липня туристи у Вільнюсі будуть платити новий податок, який допоможе місту поліпшити інфраструктуру для туристів і зміцнити конкурентоспроможність литовської столиці на міжнародній арені.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Delfi.

У столиці Литви податок становитиме 1 євро на добу. Від сплати податку звільнені неповнолітні туристи та особи з інвалідністю.

До початку наступного року від податку звільнено великі групи туристів. Згідно з підрахунками, за рахунок податку міська скарбниця в 2019 р поповниться 2 млн. євро. За збір податку відповідають компанії, що надають послуги проживання - не тільки готелі, але й приватні особи, які здають квартири в оренду. Цей збір не входить до вартості житла. Його туристи будуть платити окремо. Постачальники послуг повинні інформувати туристів про те, що вони повинні платити податок, потім кожен місяць переказувати ці гроші на вказаний рахунок адміністрації Вільнюської мерії.

Податок повинні сплачувати всі гості литовської столиці, які зареєструють свій приїзд з 12:00 год. 1 липня. Ті, хто приїхав раніше, від сплати податку звільнені.

За словами глави Вільнюського туристичного агентства Go Vilnius Інги Романовскене, цей збір принесе користь місту.

"Ми разом з іншими представниками турбізнесу будемо вирішувати, на що витрачати ці гроші, щоб місто отримувало від цього користь і ставало привабливішим, відомішим у світі", - сказала Романовскене.

За словами директора Литовської асоціації готелів і ресторанів Евалди Шішкаускене, найголовніше, що б ці додаткові кошти допомогли Вільнюсу залучити нові авіамаршрути й зміцнити менеджмент туризму.

Туристи платять податки в багатьох столицях Європи: Амстердамі, Берліні, Римі тощо. У деяких містах він становить 7 євро.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3072205
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору